8.9. 2012 -Evropský pohár juniorů - Bled (SLO)

Obrázek
Poslední Evropský pohár juniorů, který jsme měli v tomto roce v plánu je již téměř minulostí. Jak jsme vás výsledky informovali již odpoledne, proběhlo vše zcela bez problémů a s velkou spokojeností. Přeci jen do Slovinska vyrážíme na tento závod každoročně a to společně s dalším jihočeským klubem TRISK ČB, takže máme logistiku a kompletní zázemí zcela vymakané. Velkou zásluhu na tom má právě vedoucí spolupracujícího klubu Rosťa Šimůnek se svojí ženou, jelikož vždy přijedou s velkým přívěsem a zajistí catering a pohodlí, které je před takto důležitým závodem zapotřebí...

V letošním roce přibyla do sestavy i velká část reprezentačního družstva talentované mládeže, která tu dostala poprvé možnost otestovat svoji výkonnost v porovnání velké mezinárodní konkurence. Skupina, která své zázemí vybudovala v místním 5* kempu, tak čítala 25 sportovců a doprovodů týmů. Jak se během akce ukázalo, byla forma pobytu v kempu opravdu výraznou vzpruhou a oživením týmového ducha. Počasí vyšlo parádně, k dispozici bylo veškeré potřebné zázemí včetně kuchyně atd., takže nebylo žádných starostí a vše jsme prožívali společně.
Výsledky závodů pak byly také velmi ucházející:
Šimon Kuncl (E.ON TT) bodoval do Evropského poháru, Michal Švorc (Big Shock team), Lukáš Zadražil (E.ON TT), David Macek (E.ON TT) a Simona Šimůnková (TRISK ČB) brali medaile ve svých kategoriích a rovněž i někteří z nich by ještě bodovali do EPJ, kdyby byli starší. Převážná část skupiny pak v celkovém hodnocení byla v první polovině velmi početně i věkově rozsáhlého startovního pole.
Sledovat však před zahájením závodu, jak si na start stoupne malý žáček a vedle něho junior ročníku 1993, bylo kolikrát dosti úsměvné. Ale právě toto je to, proč sem jezdíme. Změřit síly v Evropském měřítku si zde může velký počet kategorií. Tratě jsou tomu uzpůsobeny, tj. zkráceny, a tak je vše dle předem daných a jasných pravidel. Ale pozor, v cíli si musel nejeden "evropský" junior sáhnout do svědomí, když ho převálcoval nějaký žák. Ostatně jak to vše bylo lze v příštích dnech najít ve výsledkových listinách, které nejsou doposud online k dispozici. Přeci jen je necelých 12 hodin po závodě.

Ukončení akce stále probíhá, jelikož po závodu do ČR odjela pouze 8 členná skupina. Zbytek zůstal ještě další noc v Bledu, aby mohl naplno prožít jednu kempovou After Party, kterou si kolektivně nachystali. Přeci jen je to pro hodně sportovců a i jejich doprovodů poslední akce sezóny. Tedy vyjma těch, kteří ještě zavítají na poslední díl Českého poháru do Brna (15.9.).

Závěrem bychom chtěli poděkovat paní Sommerové (SK Slavia Praha), která pomohla přepravit do místa klání část reprezentačního družstva mládeže.

Výsledky na Slovinských stránkách zde a také v příloze tohoto článku

Krátká fotogalerie je zde


11.9.2012  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

Výsledky Triathlon Bled (SLO) 8.9.2012Fotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...