15.7. 2012 - Potrénovali jsme na Sudoměřickém triatlonu

V prázdninovém kalendáři našich závodníků nechybí každoročně Sudoměřický triatlon. Letos připadl na sobotu 14.7.. V malé vesničce se sešlo 126 nadšenců, kteří se rozdělili na dvě skupiny podle náročnosti trasy - muži od 15 let změřili své síly na tratích 300 metrů plavání, 16 kilometrů na kole a 6 kilometrů běh. Ženy a děti do 15 let absolvovaly tratě 100 metrů plavání a poloviční distance cyklistiky i běhu...

Žhavým želízkem byl za náš klub Martin Korous. V loňském roce zdolal dlouho nepřekonaný traťový rekord a poprvé stlačil čas pod hranici jedné hodiny (59:43 minut). Letos mu přijel konkurovat jeho "stájový" kolega Jan Hradecký. Až do cyklistické části se dá říct, že to byl napínavý boj. Honza obsadil špičku cyklistiky po boku našeho staršího žáka Lukáše Zadražila, který mu i vzhledem ke svému věku (15 let) výborně asistoval. Utrhli se všem závodníkům a kralovali v čele závodu. Bohužel Honza 4 kilometry před cílem nevybral zatáčku, skončil v talutě, kam s sebou strhl i Lukáše. Lukáš tím ztratil čas, Honza však ztratil i něco navíc. Zlomil řídítka, utržil několik ran a snažil se v rámci možností pomalým tempem dojet. Diváci sice přišli o zajímavý souboj, ale i tak Honza předvedl skvělý výkon. Výborným během se opět probojovával k předním místům a celkově doběhl na čtvrté pozici (ve své kategorii získal 2.místo).
Martin Korous obhájil loňské prvenství s přehledem, i když svého loňského času nedostál. Zpočátku mu při běhu dupal na paty dorostenec Tomáš Čulík, ale zkušený Martin ho setřásl a nechal mu druhou celkovou pozici, ve své kategorii byl však Tomáš suverénním vítězem. Na stupních mohl podat ruku o místo níže Lukáši Zadražilovi, který skončil celkově pátý.
Na startu se objevili i další členové klubu a nevedli si vůbec špatně. Za zmínku stojí výkon mladšího žáka Honzy Burgstellera, který skončil v krátkém závodě na druhém místě. Svá záda ukázal i dvěma starším oddílovým závodnicím Tereze Kunclové a Dianě Třebické. Obě děvčata doběhla doslova ruku v ruce a musela se tak podělit o první místo v kategorii. Terezka tentokrát stačila během na Dianku, která se jindy nedá tak snadno doběhnout, ale na rozdíl od Terezky měla prázdninovou pauzu, což bylo zřejmě příčinou pomalejšího běhu.
Mezi chlapci se pyšnil stříbrnou medailí Vojta Šmejkal, bronz si odnesl nejmladší účastník našeho týmu Jiřík Stuchlík. Na Vláďu Fialu zbyla nepopulární bramborová medaile.
Z dívek se start dlouhého závodu postavily Bára Macková a Alena Třebická. Bára doběhla na krásném 2. místě, Ája se musela spokojit s pátou pozicí (byla stejně jako sestra Dianka po delší pauze).
Svůj první závod si zkusil i nováček týmu Honza Maruška. Doběhl (i s puchýřem na patě) ve své kategorii na 6. místě, několik soupeřů zůstalo ještě za jeho zády, proto může být se svým výkonem spokojen.
Nejcennějším kovem se může pochlubit i Honza Zikmund, který sice nepřekonal mladšího Tomáše, ale výkon mu stačil na 1.místo. Bronz v této kategorii převzal Tomáš Spousta.
Tvrdě bojoval také jeden z trenérů týmu Míra Třebický, který začíná být ve formě. Vkládáme do něj velké naděje do Zlivi, kde si usmyslel jet olympijský závod.
Bronzová příčka zaslouženě patří našemu nejstaršímu závodníkovi panu Karlu Schneiderovi, který opět všem ukázal, že sport je jeho životní náplní.
Budeme se těšit na příští rok, pro který se připravuje jubilejní 25.ročník.