30.4. 2006 - 1. Závod Českého poháru v duatlonu žáků Dobřany

Obrázek
Jako první startovali benjamínci. Na start se jich postavilo pouze pět, a z toho byli tři naši: Lukáš Kinc, Filip Odler a Pavel Straka. Lukáš Kinc s přehledem zvítězil, Filip Odler skončil třetí a na Pavla Straku zbyla bramborová medaile za čtvrté místo.

Poté odstartovala kategorie starších žáků. Mezi dvanácti startujícími byli také tři závodníci E.ON TRIATHLON TEAM: Marek Novotný, Honza Fiala a Honza Straka. Marek celý závod s přehledem kontroloval a doběhl si pro první místo. Honza Straka s Honzou Fialou svedli až do posledních metrů tvrdý souboj a nakonec se umístili na šestém resp. sedmém místě. Sáhli si oba a na dno svých sil.

Jako poslední před hlavním závodem odstartovali dorostenci. Mezi širokým polem startujících byl i Ondra Vosátka, Vojta Krejčí, Honza Chovanec a Mirek Krajčík. Nevlídné počasí, kvalita zimní přípravy a zdravotní problémy, to vše se podepsalo na jejich výkonech. Přesto se nejlépe na začátku sezóny představil Ondra Vosátka, který se umístil na výborném druhém místě. Vojta skončil osmý, Mirek třináctý a Honza po cyklistické části vzdal.

Jako poslední se představila jediná žena z naší skupiny - Eva Kolomazníková. Také ji postihly zdravotní problémy, ale přesto se ve své kategorii K23 umístila na pěkném třetím místě.

Slovo na závěr:

Byl to první závod letošní sezóny. Ukázal, jak se každý přes zimu připravoval. Je jen velká škoda, že někteří závodníci duatlon neuznávají. Přitom se duatlonu zúčastňuje i náš nejlepší triatlonista Filip Ospalý a bere ho jako výborný trénink na triatlonovou sezónu.

Fotogalerie ze závodu zde


6.6.2006  |  KarelFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...