24.9. 2011 - Rekordní účast na našem E.ON Aquathlon cupu

Obrázek
Rekordní účast 76 dětí a 14 rodinných štafet ozdobila třetí ročník táborského mládežnického mini E.ON Aquathlonu, který byl jednak mistrovstvím kraje , ale hlavně posledním závodem prvního ročníku rodinné série "Aktivní pro život s E.ON", která v sobě zahrnovala tři klání...

Prvním byl běh Milénia, který se uskutečnil v měsíci lednu, druhým závodem pak Apex MTB (červen) a posledním kláním se stal právě dnešní aquathlon. Uspět v celé soutěži rodinných týmů však nebylo úplně snadné, jelikož jednotlivé závody patří mezi velice prestižní, kdy se na startu vždy sejde přes 150 účastníků. Pokud tedy chtěl někdo pomýšlet na vítězství, musel skutečně zabrat v každém z nich.

Nejlépe si v sérii roku 2011 vedly tyto tři rodinné týmy:

1. Korous Martin + Korous David
2. Větrovský Petr + Větrovský Jan
3. Hes Jan + Hes Jakub

Z pohledu pořadatele:

Celkově musíme říci, že záměr uspořádat tuto sérii, který vznikl přesně před rokem, se ukázal jako velmi dobrý. Chtěli jsme na start přilákat nejen samotné děti, ale i jejich rodiče, což se podařilo. Letošní ročník jsme brali jako "testovací", proto nás mile překvapila i tak hojná účast na závěrečném regionálním dětském E.ON Aquathlonu. Aby se na start jednoho závodu podobného ražení postavilo 76 mládežníků se dnes jen tak nevidí. Pokud pak přivedou na start i své rodiče je to prostě perfektní.
V celé sérii nešlo jen o vítězství, ale i pohodu, zábavu a určitý způsob jak něco pro sebe udělat. To vše se myslím podařilo naplnit a tak i v příštím roce budeme v této soutěži rodinných týmů pokračovat.Již dnes jsem zaslechl, jak se někteří účastníci z řad rodičů chystají přes zimu trénovat, aby to bylo v roce 2012 ještě lepší. Pokud to tedy myslí opravdu vážně tak cíl prvního ročníku této série byl jednoznačně a bezezbytku naplněn.

První závod série v roce 2012 "Aktivní pro život s E.ON" odstartuje dne 22.1.2012, již tradičním během Milénia v Chýnově.

Úvodní část fotogalerie z E.ON aquathlonu najdete zde


25.9.2011  |  MartinPřílohy k článku:

Výsledky aquatlon Tábor 2011Fotografie k článku:Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...