30.8.2011 Český a Jihočeský pohár ve Zlivi aneb zakončení domácí sezóny jak má být!

Obrázek
Poslední prázdninový víkend patřil již tradičně triatlonovému klání ve Zlivi. V páteční den byl na programu triatlonový supersprint, sobota patřila závodu Českého poháru a přeboru Jihočeského kraje. Neděle je již tradičně přeborem družstev Jihočeského kraje. Ve všech třech dnech a ve všech závodech se na startu představili i sportovci našeho týmu.

Páteční supersprint (0,2 - 4 - 1) si absolvovali jako malý test i rodiče některých závodníků, aby okusili, co vlastně jejich ratolesti při takovém triatlonovém klání podstupují. Nálada byla, jak před startem, tak i při samotném závodě perfektní a uvolněná, takže si všichni pohodově mákli.

Sobotní den patřil prestižnímu klání Českého poháru a Jihočeskému přeboru na olympijských tratích. Nejlépe si v tento den vedla Niki Kášková, která zvítězila v kategorii dorostenek a zajistila si tak i celkové vítězství v Českém poháru 2011. Perfektně si v dorostenecké kategorii vedl Šimon Kuncl, který využil nepřítomnosti reprezentantů účastnících se ME, a doběhl si pro stříbrnou pozici mezi dorostenci. Z vítězství se v tento den mohla radovat mezi mladšími žačkami i Diana Třebická a Michala Kincová mezi děvčaty kat. B II. Stejně jako ony si vedl i David Macek, jenž s přehledem zvítězil a opět ukázal, kdo je v této kategorii nejlepší. V nejmenších chlapcích zvítězil benjamínek týmu David Korous. Třetí příčku v kategorii mužů 24-29 let vybojoval, letos navrátivší se, Jan Hradecký. Jemu pak rovněž připadlo i celkové vítězství v Jihočeském poháru 2011. Bronzová pozice pak patřila po skvělém výkonu a tudíž samozřejmě jako u všech po zásluze Barboře Mackové v kategorii starších žaček a Martinovi Vítů v kategorii dorostenců.

Dalšími, kteří se úspěšně poprali s nástrahami trati, avšak získali "pouze" jihočeskou medaili a budou muset na cenné kovy v ČP ještě trochu potrénovat či počkat do hodnocené kategorie jsou:

Jakub Lemberka (1.místo, K23)
Lukáš Zadražl (1.místo, starší žáci)
Alena Třebická (2.místo, dorostenky)
Karolína Bednářová (2.místo, benjamínky)
Martina Kovandová (3.místo, dorostenky)
Nikola Korousová (3.místo, benjamínci)
Pavel Straka (3.místo, starší žáci)
Jan Novák (3.místo, mladší žáci)
Josef Vítů (1.místo supersprint, 2. místo, junioři)

Sobotní večer pak patřil tradiční společné závěrečné párty celého týmu (tj. sportovců, rodičů, trenérů... atd.), která se velmi vydařila.

V neděli již byl na programu pouze velmi prestižní závod o přebor Jihočeského kraje mezi družstvy. Letos jsme opravdu toužili vyhrát a povedlo se. Štafeta ve složení Kuncl, Hradecký, Lemberka a Kinc nedala nikomu šanci a s výrazným náskokem zvítězila. Třetí příčka mezi muži rovněž patřila našemu týmu ve složení Vítů M., Čulík, Korous, Pěchota. V kategorii juniorek pak první místo brala štafeta Kášková, Třebická A., Kovandová. Závodní atmosféru a délku triatlonu 0,75-20-5 si poprvé ozkoušeli i naši starší žáci, kteří ve své kategorii ve složení Zadražil, Straka, Macková zvítězili. Pěkný bojovný výkon předvedla i "profesně" mixovaná štafeta Třebický (trenér) , Macek (rodič) a Vítů J. zastupující mladé závodníky. Na této štafetě bylo po celý závod vidět, že i sport se dá brát s humorem a nadšením.

Fotky z pátku zde

Fotky ze sobotních závodů zde

Fotky z přeboru družstev zde

Celá fotogalerie - průřez celým závodním víkendem: zde


30.8.2011  |  Trenéři


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...