26.7. 2011 - Naši nejmenší se zúčastnili Jihočeského poháru ve Zvůli

Obrázek
V neděli 24.7. se za zamračeného, skoro deštivého počasí konal v Jihočeské Zvůli další závod Junior Cupu. Trať kola byla vedena po lesních cestách, takže závodníci provětrali svá horská kola. Na start se postavilo v dětských kategoriích celkem 15 našich závodníků. V nejmladší a nejpočetnější kategorii BC2, BD2 se opět dařilo Davidovi Macků...

Od začátku si vypracoval slušný náskok a s přehledem svoji kategorii vyhrál. Michal Macháček s Matyášem Staňkem svedli mezi sebou minisouboj, ve kterém nakonec zvítězil Michal. V závěrečném finiši zaútočili i na třetí místo závodníka z Č. Budějovic, ale přeci jenom to bylo nakonec pro Michala neoblíbené místo čtvrté a Maty byl pátý. Závodníky na 3-5 místě dělilo pouze 8 sekund. Další závodník Robert Kostlán doběhl na šestém místě a předvedl svou narůstající formu. Nejmladší závodník Matěj Kosobud se postavil na svůj první závod a bylo vidět, že je to pro něj něco nového. Po plavecké části malinko zaváhal v depu při nazouvání bot a oddíloví kolegové mu poodjeli a nakonec z toho bylo místo desáté.

V další kategorii BC3, BD3 se do vln velice studeného rybníka vrhli další členové našeho týmu. V kategorii dívek skončila Karolína Bednářová na třetím místě, Barča Kostlánová dobila po rozpačitém začátku místo páté. Do třetice táborských závodnic byla Adéla Pechová v konečném pořadí sedmá. V chlapcích jsme měli na startu pouze jednoho závodníka Michala Šimáka, který si dojel pro místo šesté.

V nejstarší žákovské kategorii se podle očekávání zadařilo Dianě Třebické, která zvítězila a porazila mnoho mužských soupeřů. Honza Novák se snažil dojet své soupeře na které ztratil v plaveckém sektoru, ale nakonec to stejnak bylo páté místo. Jeho týmový kolega Jan Burgstaller byl na tom velice podobně. On doplatil na technické potíže s gumou na startovní číslo, dlouho se zdržel po výběhu z vody v depu a soupeři se mu vzdálili. Dokončil na pozici šesté.
David Šimák si zkusil svůj první triatlon a dojel si pro osmou pozici. Bratři Vojtěch a Dominik Šmejkalovi se protrápili celým závodem. Vojta dokončil na místě sedmém a Dominik v mladší žákovské kategorii dojel na čtvrtém místě.

Již dopoledne se startoval závod dospělých, ve kterém bylo na startu celkem 49 závodníků. Jediný táborský účastník Martin Korous dojel na třetím místě.


26.7.2011  |  Míra PechPřílohy k článku:

Výsledky


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...