18.7. 2011 - Junior - challenge Roth

Obrázek
Minulý víkend (9.-10.7. 2011) se část našich mladších závodníků zúčastnilo Junior-Challenge v německém Rothu. Výprava vyjela už v pátek dvěmi auty v obsazení...

Lukáš Zadražil (Zadr), Pavel Straka (Pája), Barbora Macková (Bára), Jan Novák (Honza), Jan Burgstaller (Bugy), Tereza Kunclová (Terka) a Diana Třebická (Dája) David Macek (Davídek) v doprovodu Tomáše Macka a Míry Třebického.
Po příjezdu se všichni závodníci zaprezentovali, prohlédli plavecký areál a uložili kola do depa. Ubytování bylo zajištěno v tělocvičně, která se nacházela na velmi výhodném místě neboť jsme měli vše v dosahu. Závodiště, pekárnu, pizzerii a dokonce i stadion s cílem nedělního Ironmanna.

V sobotu nás čekal závod. Tradiční problémy s depem, které je odlišné od našich zvyklostí nám malinko zkomplikovalo průběh závodů, ale nemělo vliv na konečné výsledky.
Jako první startovaly starší žačky v následování starších žáků. V plavecké části všichni naši závodníci patřili k nejlepším a z padesátimetrového bazénu vylézali mezi prvními. Bára v kategorii starších žaček se pohybovala celý závod na předních příčkách a nakonec doběhla na sedmém místě. Zadr výborně zaplaval a i na kole si nevedl špatně na běžeckou trať vybíhal jako druhý. Bohužel tuto pozici neudržel a musel se sklonit před během soupeřů a dokončil na pěkném pátém místě. Pája bojoval také skvěle, po zdržení v depu mu ujelo několik závodníků před ním a ztrátu už se mu nepovedlo dohnat. Nakonec bral desáté místo.
Po starších žácích nastoupili žáci mladší. Dája po malých problémech v plavecké části vylézala z vody také na předních místech stejně jako Terka, která se svou pílí v tréninku stále zlepšuje. Holky málo ztratily v cyklistické části, ale své pozice si vylepšily v běhu. Dája skončila sedmá a Terka desátá.

Mladší žáci již tradičně stahovali ztrátu z plavání. Na kole se cítí jako voda ve vodě Honza a svoji ztrátu z plavání vymazal a na běh šel z páté pozice, bohužel dusno, které závod provázelo mu nedovolilo běžet jak by si představoval a doběhl na dvanáctém místě. To Bugy naopak v běhu pozice jen vylepšoval. A skončil desátý. Pak už jsme čekali jak se se závodem popasuje náš nejmladší člen výpravy Davídek. A nezklamal, výborně zaplaval, vylézal z vody na druhé pozici, po kole také druhé místo a na konec z toho byla bedna, třetí místo. Všichni tak skončili v lepších polovinách startovního pole.

Po závodech jsme celé odpoledne strávili v plaveckém areálu. Tam nejvíce lákal skokanský bazén a nezůstalo jen u jednoho salta nebo přemetu. Všichni zvládli i skok z pětimetrové věže.
V neděli jsme museli nastavit budíky už na půl šestou, neboť jsme chtěli stihnout start nejlepších Ironmannů. To totiž zažínal tradiční Ironmann Challenge Roth. Pak jsme se těšili na legendární kopec Solar kde závodníci projíždějí bezprostředně kolem běsnících diváků. Cílový stadion byl další zážitek, korunován světovým rekordem vítěze.
Pak jsme již vyrazili k domovu, vlastně jak kdo. Starší žáci totiž jeli rovnou na soustředění do Nymburka.
Akce se obešla bez jakýchkoli problémů. A jak závodníci tak trenéři si celý víkend náramně užili.

Fotogalerie zde


18.7.2011  |  Míra TřebickýPřílohy k článku:

Výsledky
Diplom - David MacekFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...