4.7. 2011 - Triatlon v Tálíně se v Junior Cupu změnil v duatlon

Obrázek
První prázdninovou sobotu se konal v Tálíně další závod série jihočeského Junior Cupu. Bohužel všem našim závodníkům překazilo plány absolvovat závod v triatlonu počasí. Teplota vody byla pod hranicí, kdy mohou žákovské kategorie plavat a proto pořadatelé museli změnit plánované závody v triatlonu na duatlon...

Někteří závodníci přivítali tuto skutečnost s nadšením jiní naopak byli zklamáni. Nakonec se všichni s nástrahami tratí statečně poprali a na předních příčkách se to jen červenalo.
V kategoriích nejmladších si pro vítězství doběhli sourozenci Korousovi. Nikola v kategorii BD0 a David v kategorii BC1.
Z důvodu urychlení závodů organizátoři sloučili vždy dvě kategorie do jednoho závodu a proto nebylo patrné hned při doběhu závodníků na jakém kdo skončil místě. Proto byla spousta dětí překvapena při vyhlášení výsledků.
V kategorii benjamínci II. se umístili na prvních dvou příčkách David Macek a Michal Macháček. Sedmý doběhl Jirka Uhlíř. Duatlon naopak zaskočil jindy suverénní Míšu Kincovou a po bloudění v závěrečné běžecké části obsadila páté místo.
Závod nejstarších benjamínek opanovala Kája Bednářová. Kluci (nejstarší benjamínci) skončili takto, Pepa Míka šestý, Michal Šimák sedmý a Tomáš Macháček desátý.
Mladší žačky si rozdělily místa, Diana Třebická první, Terka Kunclová druhá a čtvrtá Zuzka Uhlířová. Mladší žáci rovněž nezaváhali a z vítězství se radoval Honza Novák, druhý pak doběhl Honza Burgstaller. Čtvrtou příčku obsadil Vojta Šmejkal.
Mezi staršími žáky jsme měli pouze jedno zastoupení a to pátého Dominika Šmejkala.
Až na počasí se závod vydařil a všichni si připsali cenné body do celkového hodnocení Junior Cupu. Už se všichni zajisté těší na další závod ve Zvůli, kterého se opět zúčastníme v hojném počtu.


4.7.2011  |  Míra TřebickýPřílohy k článku:

Výsledky


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...