13.6.2011 - Jihočeský pohár v Trhových Svinech premiérou našich nejmenších

Obrázek
Neděle patřila dalšímu dílu ze seriálu Jihočeského poháru a Junior Cupu 2011. Do místa startu se vypravila i početná výprava našeho týmu, která zahrnovala převážně mládežnické kategorie. Pro skupinu nejmladších sportovců trenéra Miroslava Pecha to byla i první ostrá zkouška v triatlonovém klání. Ačkoliv před závodem panovala napjatá atmosféra ze všeho nového, po startovním výstřelu to již vše vypadalo jinak. Děti oplývaly bojovností a nasazením a získaly tak nejeden cenný úspěch. První místo ve své kategorii (B II.) vybojoval Michal Macháček. Stejné umístění se podařilo získat i Míše Kincové ze "služebně starší" skupiny Míry Třebického. Druhá místa pak brali: Josef Míka, Jan Burgstaller a Karolína Bednářová. Bronz pak vybojoval Petr Červenka a Jan Novák.

V kategorii starších žáků podal absolutně nejlepší výkon dne Lukáš Zadražil, který předvedl vysokou kvalitu ve všech disciplínách a stylem start cíl zvítězil. Mezi dívkami byla z naší skupiny nejlepší Barbora Macková, která získala bronzovou pozici. Druhý mezi chlapci opět dokončil náš závodník a to Pavel Straka.

V závodě starších kategorií, který jsme pojali jako kvalitní trénink, nastoupila rovněž celkem početná skupina závodníků týmu. Zde byla směs výkonů dobrých a i velmi rozpačitých. Start se nevyvedl Jakubovi Lemberkovi, který nezvládl závěrečný běh a dokončil celkově až na šestém místě (2. místo v kategorii). Naopak navrátivší se Jan Hradecký podal solidní výkon a dokončil na celkovém třetím místě. Ve své kategorii M1 zvítězil. V závodě lehce zaváhali i dorostenci, kde se ve spojeném závodě s juniory umístil Šimon Kuncl na 4. místě a nevešel se tak na bednu. Tomáš Čulík dokončil na místě 5. těsně následovaný Martinem Vítů (6.). Sedmé místo pak zbylo na Lukáše Kince, který se závodem protrápil s křečemi. V minimálně obsazeném závodě dorostenek a juniorek dokončila na třetí pozici Alena Třebická těsně následovaná Martinou Kovandovou (4.).

Z pohledu trenéra:

Závod mládežnických skupin se vydařil. Měl jsem radost, že si mohli všichni vyzkoušet, co takový triatlonový start obnáší. Myslím, že se s tím poprali napoprvé opravdu skvěle. Naopak malinko rozpačité výkony byly vidět u starších kategorií, kde již závodní tartě opravdu tvrdě prověří aktuální kondici a dlouhodobou připravenost. Věřím však, že tento start byl právě ten impuls, které některé motivuje k dalšímu tréninkovému nasazení, aby na prvním závodě Českého poháru v Račicích podali o dost zlepšený výkon. Chlapcům chybí opravdu málo. U děvčat je situace malinko horší, neboť ztráta na vítězku, kterou v tomto závodě utržily, byla velká a dohnat vše nebude nic jednoduchého. Celkově se dá říci, že absolvovali dobrou prověrku před právě začínajícími závody Českého poháru.


13.6.2011  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

Výsledky


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...