11.5. 2011 - Druhý start našich nejmenších na závodech seriálu JUNIOR CUPU 2011 - Tálín

V sobotu 7.5. 2011 se konal další závod Junior Cupu v Tálíně a to opět v duatlonu. Na start se postavilo hned 20 členů našeho týmu. Pro některé naše benjamínky to byl teprve druhý ostrý start v jejich kratičké sportovní kariéry a nevedli si vůbec špatně...

Pro ně a jejich rodiče to byl závod plného napětí od začátku do konce, nicméně nasbírali další zkušenosti a postřehy do dalších závodů.
V kategorii 8-9ti letých dětí se v chlapecké kategorii umístil nejzkušenější závodník David Macek na druhém místě, Petr Červenka získal místo třetí. Naši další závodníci Matyáš Staněk byl pátý, Michal Macháček šestý, Robert Kostlán skončil devátý. Z této pětice závodníků se hned trio borců po startu první běžecké časti nachomýtlo do skupinového pádu a chvilku jim trvalo než se dostali do svého závodního tempa. Nevedl si špatně i další člen týmu Michal Huska. Pro něj to byl dokonce první start a skončil na solidním 11 místě. V dívčí kategorii se vedlo Míše Kincové, která zvítězila stylem start, cíl.
Ve starší kategorii 10-11tiletých se na start v chlapcích a dívkách postavila pětice našich závodníků. Michal Šimák skončil na druhém místě. V dívkách se hned po startu dařilo držet přední pozice hned třem našim závodnicím. Karolína Bednářová si doběhla pro vítězství a Michaela Hořejší po hektickém finiši v cílové rovince předběhla dvě závodnice a skončila druhá. Barbora Kostlánová se ještě po kole držela na předních pozicích, ale v poslední běžecké části jí došly síly a skončila na místě pátém. Pro konečné osmé místo si doběhla Adéla Pechová.
V mladších žácích si velice dobře vedl Jan Novák, který vyhrál, Burgstaller Jan obsadil místo třetí. Další závodníci Šmejkal Vojtěch a Vladimír Fiala obsadili čtvrté a páté místo. V mladších žačkách zvítězila Diana Třebická před svojí oddílovou kolegyní Terezou Kunclovou.
V kategorii starších žáků si Dominik Šmejkal doběhl pro třetí místo a v dívkách Barbora Macková obsadila též místo třetí.
Další závod Junior Cupu a to již triatlonový se bude konat 12.6. v Trhových Svinech .