9.5. 2011 - Kopec a zase kopec, to je Prachatický triatlon

Obrázek
V jihočeských Prachaticích se odehrál první triatlonový závod Jihočeského poháru v roce 2011. Na start se postavili dorostenci, kteří nezávodili včera v Tálíně, ani nebyli v Litomyšli na soustředění. Jmenovitě Martina Kovandová, Martin Vítů, Tomáš Čulík a Šimon Kuncl.

Plavecká část, měřící 250 metrů, se odehrávala v krytém bazénu. Zde si Šimon vyplaval časem 2:49 první místo. Tomáš a Martin na něj v tu chvíli ztráceli 25 sekund. Martina si dvanáctým nejrychlejším časem zajistila slušnou startovní pozici na kolo.

Devítikilometrová trať kola vedla na proslulý vrch Libín (1 119 m.n.m.) Start probíhal Gundersenovou metodou. Šimon si po kole hlídal celkové druhé místo (první ve své kategorii) a podržel si ho až do cíle běhu, který byl přímo u rozhledny na vrcholu. Tomáš diktoval tempo početnému balíku závodníků a pěkným během si zajistil konečnou 5. pozici - druhou v kategorii. Martin se v tomto balíku neudržel a doběhl na celkovém 12. místě a tedy třetí ve své kategorii. Martina měla s pěti set metrovým převýšením co dělat, přesto doběhla na krásném třetím místě v její kategorii.


8.5.2011  |  ŠimonPřílohy k článku:

Výsledky


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...