2.5. 2011 - Předzvěstí večerních čarodějnic, úvodní závod - duatlon v Dubném

Dopoledním startem 30.4. 2011 zahájili sezónu naši dorostenci a juniorský závodník Pepa Vítů, který si pohodovým tempem zkusil závodní atmosféru po více jak dvou letech. Dorostenci měli v tomto klání své premiéry - byl to pro ně první dlouhý závod po přechodu ze žákovských kategorií, nově na cyklistiku obouvali tretry a zapojili se do střídání na kole s ostřílenými matadory...

Předzávodní trému si asi nejvíce užil dorostenec Radek Pěchota, pro kterého byl dubenský duatlon prvním závodem v kariéře. Poprvé se za náš tým postavil na start v kategorii mužů Martin Korous, který byl vzorem svým dětem, jelikož si odnesl stříbrnou medaili a to jak ve své kategorii, tak i v celkovém pořadí. Dorostenci si poměřili síly mezi sebou i s ostatními závodníky. Martin Vítů vybojoval 2. místo, Tomáš Čulík skončil na 3. pozici. Necelou minutu po něm se v cíli objevil Radek Pěchota a musel se spokojit s nepopulární bramborovou medailí. V dorostenkách si vedla výborně Alena Třebická, která mírně ztratila vedoucí pozici na cyklistice a tak se musela smířit se stříbrnou medailí, což jí nemuselo mrzet, jelikož dorostenecká kategorie je v tomto závodě spojena s juniorskou a tímto by ve své kategorii skončila na příčce nejvyšší. Martinu Kovandovou trápilo nedoléčené zranění nohy a tak skončila, stejně jako Radek, na 4. místě.

Odpolední klání doprovázelo doslova aprílové počasí, které naštěstí malé závodníky neodradilo. Sbírat první zkušenosti přijeli i naši nejmenší benjamínci. Jedním zástupcem v kategorii předškoláků byla dcera Martina Korouse Nikolka Korousová, která nezapřela tatínka a doběhla si pro zlato. Druhým závodníkem pak byl Jan Zadražil na 6. místě. V kategorii B1 vybojoval bronz její bratr David Korous. Kategorii B2 exceloval David Macek a stylem start - cíl si právem zasloužil zlatou medaili. Na stupních vítězů se k němu přidal se stříbrem Michal Macháček. Čtvrté místo patřilo Matyáši Staňkovi, který v závěru boje našel tolik síly, že kdyby byla trať jen o kousek delší, šáhl by si na medaili také. Šestou pozici obsadil Robert Kostlán. Mezi dívkami se dařilo Michale Kincové, která se pyšnila stříbrným kovem. Kategorie B3 nebyla úspěšnou z hlediska získání cenných kovů, ale sběrem cenných zkušeností. Děti zde závodící zažívaly vůbec svůj první start. Mezi hochy stanul na 7. místě Michal Šimák, na 11. místě Marek Šimon a děvčata se podělila o pořadí následně: 4. Michaela Hořejší, 5. Barbora Kostlánová a 8. Adéla Pechová.

Mladší žáci již projevili loňské závodní zkušenosti a bojovali o umístění. Skvělou cyklistikou si druhou pozici zajistil Jan Novák. Třetí místo obsadil Jan Burgstaller. V mladších žákyních nedala nikomu šanci Diana Třebická a s přehledem si doběhla pro zlato. Čtvrté místo si vydobyla Tereza Kunclová.

Velké drama se odehrávalo v kategorii starších žáků, pro které byl tento závod zároveň nominací na Olympiádu dětí a mládeže. Na start se za náš tým postavili hned tři závodníci, ale nominační místa za Jihočeský kraj byla pouze dvě. Ještě po cyklistické části byli všichni tři hoši v čele, naprosto vyrovnaní a mohl tedy rozhodnout pouze druhý běh. Zde potvrdil stoupající formu Lukáš Zadražil, který přetnul cílovou pásku jako první. V těsném závěsu za ním skončil Pavel Straka. Třetí místo zbylo na Jana Větrovského. Českobudějovickým závodníkům nedali naši borci vůbec šanci na nominaci pomyslet. Ve starších žákyních se o nominaci poprala i naše Barbora Macková. Skončila na skvělém 3. místě, což by jí mělo podle nominačního klíče účast také zajistit.

Všechny výkony byly bojovné a věříme, že pro naše sportovce byl závod motivací do dalších tréninků, aby svůj výkon mohli potvrdit či stále zlepšovat.