2.8.2010 - Naši mladí závodníci v domácím prostředí uspěli!!

Obrázek
Skvělé výkony předvedli naši závodníci v kategoriích mladších a starších žáků při domácím Českém poháru - Velké ceně E.ON. Vystoupení před domácím publikem brali jako výzvu, což bylo velice znát...

Skvělý výsledek vybojoval v mladších žácích Pavel Straka. Ten od soustředění na Lipně, kde poctivě potrénoval, nemusel na žádném ze závodů sklonit hlavu před jakýmkoliv soupeřem. Dobře mu sekundoval Lukáš Zadražil, který dokončil na pozici stříbrné. Hůře se pak vedlo Janu Novákovi, který dokončil na pozici sedmé.
Mladším děvčatům se však výsledky kluků nepodařilo napodobit a dokončily: Barbora Macková (5. místo), Diana Třebická (6. místo) a Barbora Kohoutová (9. místo).
Kvalitní závod předvedli naši starší žáci a žákyně. Vysloveně fantastický výkon pak Tomáš Čulík a Niki Kášková, kteří ve svých startech dokončili na příčce nejvyšší. Druhou pozici ve starších žácích pak pro sebe získal Lukáš Červenka. Třetí místo ve stejné kategorii pak připadlo na stále se zlepšujícího Šimona Kuncla. Pátou pozici brali Martin Vítů (starší žáci) a Alena Třebická (starší žákyně). Sedmá příčka zbyla na Lukáše Kince a devátá na Jana Větrovského. Desátou příčku vybojovala Nikola Červenková. Nejméně se pak dařilo Kateřině Kohoutové, která dokončila na pozici šestnácté.

V odpoledním programu se na startu představila mezi juniorkami Kamila Hořejší, která hlavně díky nevydařenému běhu dokončila až na šestnácté pozici, což je pro ni zklamáním, neboť se cítila na příčky vyšší. Naopak velmi spokojený byl v cíli Jakub Lemberka, který si užíval to, že se dokázal v prvních 2/3 závodu pohybovat ve vedoucím balíku mužů a závěrečným během získat nejlepší umístění v letošním roce ve své kategorii K23. Obsadil totiž 7. místo. Jeho čas by pak stačil v elitním závodě EPJ na pozici šestou. Dobrý výkon, avšak za hranicemi možností předvedl v seriálu MČR Jaroslav Pejsar, který rovněž jel jako Jakub v prvním cyklistickém balíku. Závěrečným během však vybojoval pouze osmou pozici. V kategorii Age group žen se na start postavila Eva Kolomazníková a získala pozici nejvyšší.

Třešničkami na našem týmovém výsledkovém "dortu" z táborského triatlonu pak byl zisk titulů Mistr/Mistryně Jihočeského kraje v triatlonu 2010, který pro sebe vybojovali Tomáš Čulík, Pavel Straka a Niki Kášková.

Jelikož náš závod uzavíral i seriál Českého poháru 2010 (starších žáků/žákyň) jsou známé výsledky i zde.

TV záznam České Televize (Evropský pohár, Mistrovství ČR elite) můžete vidět zde

Rozsáhlá fotogalerie (256 fotek) zde

Fotogalerie TOP 100 zde

A jak jsme dopadli na medailových pozicích?

Starší žáci:
1. Tomáš Čulík
2. Lukáš Kinc
3. Šimon Kuncl

Starší žačky:
2. místo - Niki Kášková

A co nás čeká dále?

Nyní je na programu krátké volno a "aktivní" dovolené. Následovat bude tréninkový blok a to s cílem solidní přípravy na zahraniční závod ve Slovinsku (Bled), kterého se chceme zúčastnit počatkem měsíce září.


2.8.2010  |  TrenéřiPřílohy k článku:

Výsledky z celého závodního dneFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...