1.6.2010 - Druhý závod Českého poháru v triatlonu žákovských kategorií - Nymburk

Obrázek
V neděli 30. května se uskutečnil již druhý závod Českého poháru žactva 2010. Pro mládežnické kategorie byla Velká cena SKP Nymburk navíc i závodem nominačním pro mezinárodní Závod Olympijských Nadějí (ZON 2010)...

který se pojede za čtrnáct dní v Poděbradech. Teplota vody dosáhla bezmála dvaceti stupňů, a tak se i přes prvotní obavy uskutečnil plnohodnotný triatlonový závod. Cyklistika se jela shodně s tratí loňského roku a opět se odehrávala na horském kole. Závodní trasa byla podmáčená, díky vydatnému dešti. Startovalo se intervalovou metodou, proto přehlednost o pozicích v průběhu závodu byla velmi nejasná a na výsledky se čekalo až po doběhu posledního závodníka.
Na trati 0,35 km - 10 km - 2,5 km se nejlépe mezi staršími žáky vedlo našemu Šimonovi Kunclovi, který exceloval zejména v plavecké části. V celkové konkurenci dominoval a doběhl si pro 1. místo. Doslova bojovný výkon podal jeho týmový kolega Tomáš Čulík, který v cíli ztrácel pouhých 7 vteřin a obsadil 2. místo. Výborně si vedli i další dva naši závodníci. Honza Větrovský skončil na 5. místě a Martin Vítů se vešel těsně do první poloviny startovního pole a musel se spokojit s 9. místem. Závod se tentokráte nepovedl Lukáši Kincovi, který měl zdravotní i technické potíže. Navzdory všemu statečně závod dokončil.
U děvčat se projevila nezkušenost z jízdy na horském kole, obzvláště v rozbahněném terénu. Nevzdaly se a podaly solidní výsledek. Niki Kášková uhájila 3. místo a Alena Třebická obsadila 4. příčku.

Vzhledem k výsledkům se tímto na ZON 2010 nominovali Šimon Kuncl, Tomáš Čulík, Niki Kášková a Alena Třebická. Dalším želízkem by měl být Lukáš Kinc, který doufáme, že bude mezi nomanovanými také díky výsledkům z loňských závodů.

Fotogalerii ze závodu naleznete zde


1.6.2010  |  Hanka a MartinPřílohy k článku:

VýsledkyFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...