28.9. 2009 - První Aquathlon v Táboře je již za námi...

Obrázek
Teplota vody 19.2°C, teplota vzduchu 22°C a jasno. Takové teplozy, ač je konec září, provázely celý den závod E.ON AQUATHLON CUP 2009, který se uskutečnil v Táboře dne 26.9.2009 a byl také posledním Jihočeského poháru JUNIOR CUPU 2009...

Na start tohoto sportovního klání, které se skládalo z plavání a následného ihned navazujícícho běhu se postavil velký počet závodníků a závodnic ve věku 6-15 let a to povětšinou právě z Jihočeského kraje. Zastoupeny zde byly v největším počtu kluby TRISK ČB, TC Vaněk a náš E.ON Triathlon Team. Celý program závodního dne provázelo nejen nádherné slunečné počasí, ale i atrakce v podobě čtyřkolek a vozítek SEGWAY, které pro tyto mladé závodníky přivezla do Tábora společnost E.ON Česká Republika s.r.o., jenž je jak generálním reklamním partnerem našeho klubu, tak samozřejmě i hlavním partnerem tohoto mládežnického a nyní již můžeme i říci velmi úspěšného závodu, který děti evidentně bavil. Vždyť závodit v prostředí, ve kterém své triatlonové klání absolvují Ti nejlepší seniorští triatlonisté ČR jen o pár měsíců dříve na E.ON Velké ceně je určitě pro tak mladé závodníky velkým zážitkem. Vždyť závodní a pořadatelský servis, který si "dopřávají" seniorští závodníci, zde byl připraven výhradně pro ně. Krásné účastnické triko s logem závodu, které ho bude zajisté provázet i dalšími ročníky bylo v cíli připraveno opravdu pro každého závodníka a bylo již jen takovou "třešničkou" za jejich pěkným výkonem v samotném závodě.

A jak to vlastně dopadlo s našimi závodníky v jednotlivých kategoriích?

Domácí prostřední našim mladým závodníkům svědčilo a získali nejeden cenný kov resp. pohár, protože ten byl připraven vždy pro první tři závodníky a závodnice v každé kategorii.
Nejlépe si z našeho týmu vedli a zlatou medaili na prvním ročníku E.ON AQUATHLON CUPU získali:
Michaela Kincová (Benjamínci I.), Diana Třebická (Benjamínci III.), David Macek (Benjamínci I.), Jan Větrovský (mladší žáci), Lukáš Kinc (starší žáci), Niki Kášková (starší žačky)
Druhou, tedy stříbrnou pozici pak pro domácí barvy vybojovali:
Jakub Karel Mareš (Benjamínci II.), Josef Míka (Benjamínci II.), Pavel Straka (mladší žáci), Barbora Macková (mladší žačky), Tomáš Čulík (starší žáci), Alena Třebická (starší žačky)
Třetí příčka a tedy poslední cenný bronzový pohár pak při slavnostním vyhlašování získal:
Petr Červenka (Benjamínci I.), Jan Novák (Benjamínci III.), Lukáš Zadražil (mladší žáci), Šimon Kuncl (starší žáci)

Celkový součet medailí se tak pro nás zastavil na čísle 16. Z toho bylo 6 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile pro náš tým.

Již brzy vám přineseme obsáhlou fotogalerii z této akce

Fotogalerie je zde


29.9.2009  |  Martin HotovýPřílohy k článku:

Kompletní výsledky AquathlonuFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...