16.8. 2009 - Další díl Jihočeského poháru a Junior Cupu v triatlonu - Netolice

Obrázek
Dalším dílem tuto neděli pokračovaly závody Jihočeského poháru a Junior Cupu v triatlonu. Dějištěm tohoto sportovního klání se dne 16.8. stalo Jihočeské městečko Netolice. Dopolední program byl v až tropickém dni vyhrazen pouze pro klání dorosteneckých, juniorských a seniorských kategorií...

Zde si nejlépe vedla mezi ženami naše Eva Kolomazníková, která obsadila vynikající první místo v celkovém pořadí a i ve své kategorii 20-29 let.
První místo mezi juniorkami a třetí v celkovém pořadí mezi ženami pak patřilo její týmové kolegyni Veronice Lauberové. "Bramborová" medaile v celkovém hodnocení žen připadlo na zatím jen dorostenku Kamilu Hořejší. V juniorkách kam bude patřit až za rok, již však brala pozici stříbrnou. Solidní výsledek předvedla i její sestra Věra Hořejší, která ačkoliv již působí hlavně jako plavecká trenérka na "kvalitní" závodní triatlon nezanevřela a stále podává vynikající výkony, které jsou zajisté inspirací i pro její malé svěřence. Věrka obsadila ve své kategorii 20-29 let vynikající stříbrnou medaili a v celkovém pořadí ji patřilo místo páté. V mužské kategorii juniorů si vybojoval zlatou medaili náš Jakub Lemberka a to i přes skutečnost, že v cyklistické části se mu tolik nedařilo.

Odpolední program pak patřil zase naopak pouze mládežnickým kategoriím, které bojovaly o body do celkového hodnocení JUNIOR CUPU 2009. Na start se postavilo celkem 21 závodníků E.ON TT a předvedli výkony, na které mohli být všichni trenéři týmu po právu pyšní.
První místo hned obsadilo několik našich závodníků: Lukáš Kinc (starší žáci), Kášková Niki (starší žačky), Větrovský Jan (mladší žáci), Třebická Diana (BC3), Michaela Kincová (BC1).
Druhé místo pak brali ve svých kategoriích: Šimon Kuncl (starší žáci), Pavel Straka (mladší žáci), Míka Josef (BC1), Macek David (BC2), Třebická Diana (starší žačky).
Bronzovou pozici pak obsadil Čulík Tomáš (starší žáci).

Další výkony našich závodníků:
Jakub Mareš 6. (BC2), Bára Kohoutová 5. (BC3), Tereza Kunclová 7. (BC3), Jan Novák 4. (BC3), Vojtěch Mareš 5.(BC3), Kateřina Kohoutová 5. (MŽ), Barbora Macková 6. (MŽ), Martin Vítů 4. (SŽ), Martin Svačina 7. (SŽ), Petr Červenka 4. (BC1), Lukáš Zadražil 4. (MŽ)

Všichni medailisté a nejen oni podali výkony na hranici svých možností a ukázali, že táborský mládežnický triatlon patří na špici v celé ČR.

Kompletní fotogalerie zde


16.8.2009  |  MartinPřílohy k článku:

výsledkyFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...