9.8. 2009 - Závod Českého poháru v triatlonu, Velká cena E.ON 2009 - Tábor (aktualizováno)

Náš domácí závod, který se jel dnes 9.8.2009 byl ve všech kategoriích velmi silně sledován, neboť šlo o tituly Mistrů ČR hned v několika kategoriích. Dopolední program obstaral Český pohár věkových kategorií Age Groups...

kde si velmi solidně vedly hned dvě naše závodnice a to Eva Kolomazníková a Věra Hořejší. Eva dosáhla na krásnou stříbrnou pozici mezi ženami. Věra pak zaostala pouze o stupínek a získala bronz. V mužské kategorii pak osmou příčku obsadil "duší kvadriatlonista" Michal Háša.
Celkově tak můžeme tento závod hodnotit z našeho pohledu velmi vysoko. Stejně tak můžeme hodnotit i výkon Kamily Hořejší, která získala bronzovou medaili v kategorii dorostenek. Trochu slabší chvíli si opět vybrala Veronika Lauberová, na kterou po žaludečních potížích zbyla pouze "bramborová" medaile v kategorii juniorek. V mužské části startovního pole juniorů se v Táboře nedařilo prakticky nikomu. Jan Zikmund obsadil pozici desátou, Jakub Lemberka čtrnáctou a na Marka Novotného, který se závodem doslova protrápil od prvních metrů, zbyla až pozice devatenáctá. Tento výsledek budeme muset zpětně vyhodnotit, aby se nám podařilo zjistit příčinu tohoto neúspěchu.

Nevydařená plavecká část pak v odpoledním závodě seriálu MČR seniorů znemožnila naději na dobré umístění Martinu Pejsarovi, který obsadil v konečném hodnocení šestou pozici. Jarda Pejsar se v závodě trápil a v běžecké části ze závodu odstoupil.

Zhodnocení závodu od Martina Pejsara:
Na závod jsem se zaměřoval a v den závodu jsem se cítil velmi dobře a věřil ve velmi dobrý výsledek. Na startu se nás sešlo jen 19, tak jsem věřil v kvalitní plaveckou část bez zbytečných potyček. Hned v úvodu plavecké části jsem se pohyboval v nohou H.Čelůstky a M.Krňávka a plavalo se mi dobře. Cca na 500m mi začalo značně docházet a plaval jsem snad na 110% a nebyl jsem schopný se držet v plaveckém "háku" a postupně začal na vedoucí ztrácet. Z vody jsem vybíhal značně vyčerpaný se ztrátou 50s na čelo závodu a věděl jsem, že úvod cyklistiky bude hodně bolestivý. První okruh na kole jsem se trápil a moc mi to nešlo a ztráta se zvýšila až na 2min. Poté jsem chytil "druhý dech" a začal jsem ztrátu snižovat a cyklistiku jsem dokončil osamocen se ztrátou 1:10s na čelo závodu. Po náročné cyklistice, kdy jsem jel většinu trati jen ve dvou s V.Franckem a poté sám, nemohl jsem na dobrý běžecký výkon příliš pomýšlet. S konečným 6. místem jsem vzhledem k průběhu závodu spokojený. Jinak mě však toto umístění velmi mrzí.

Z pohledu trenéra:
Celkově byly výsledky na tomto závodě velmi rozporuplné a my musíme nyní zanalyzovat proč se tak stalo. Děvčatům se totiž celkem dařilo, kdežto u mužských kategorií to byl pravý opak. Každopádně musíme dojít k takovému vyhodnocení a závěru, který nám pomůže podobným situacím v dalších závodech na domácí půdě předejít.

Hodnocení závodu z pohledu jednotlivých závodníků zde naleznete do několika dnů, stejně tak kompletní fotogalerii.