2.8. 2009 - další díl Českého poháru v triatlonu - Mělník

Obrázek
První srpnový den pokračoval dalším dílem seriál závodů MČR v triatlonu a Českého poháru Age groups, žactva, dorostu a juniorů. Dějištěm se nyní stalo městečko, které se rozkládá nad soutokem dvou řek Labe a Vltavy - Mělník...

Na dopoledním programu byly souboje v žákovských kategoriích.
Zde tradičně náš tým nasadil do závodu řadu závodníků v kategorii starších žáků. Nejlépe si vedla a zlatou medaili si z Mělníka odvezla, letos na Českém poháru famózní, Edita Lauberová a zajistila si tak již i celkové první místo v hodnocení Českého poháru pro rok 2009.
Nejlépe se jí podařilo sekundovat mezi dívkami Niki Káškové, která ačkoliv trénuje závodí teprve prvním rokem, dokázala vybojovat stříbrnou pozici a v celkovém hodnocení Českého poháru ji patří bronzová pozice. Stříbrnou medaili se podařilo vybojovat ve starších žácích i Lukáši Kincovi, který tak opět potvrdil skvělou formu. Tento výsledek ho navíc "katapultoval" na celkovou třetí pozici v Českém poháru a to mezi staršími žáky.
Solidní formu a ohromnou bojovnost pak předvedli i ostatní žáci týmu a dosáhli solidních umístění: Tomáš Čulík (7.), Šimon Kuncl (8.), Alena Třebická (9.), Martin Vítů (11.).
V dopoledním programu s epak představila ještě Eva Kolomazníková, Kamila Hořejší a Věra Horejší. Eva vybojovala zlepšujícím se výkonem pěknou druhou pozici v kategorii ČP AG stejně tak jako Kamila Hořejší, která si tuto příčku vybojovala v kategorii dorostenek.
Jen o malinko hůře, ale stále s vynikajícím bojovným a kvalitním výkonem, se vedlo Věře Hořejší, která skončila v kategorii 20-29let na vynikající třetí pozici.

Odpolední program pak byl "prošpikován" vynikajícími výkony můžů, žen, juniorů a juniorek. Zde se na startu představila i početná skupinka členů našeho týmu: Pejsar Martin, Pejsar Jaroslav, Novotný Marek, Zikmund Jan, Lemberka Jakub a Lauberová Veronika. Nejlépe se dařilo posledně jmenované a to Lauberové Veronice, které se poprvé v této sezóně podařilo probojovat na stupně vítězů v kategorii juniorek. Obsadila totiž skvělou bronzovou pozici. Solidní výsledek předvedl i navzdory ještě doléhající únavě ze soustředění, Novotný Marek, který se opět probojoval do elitní desítky a dokončil na šesté pozici. Elitní desítka neunikla ani Janu Zikmundovi, který skončil na místě devátém. Trošku hůře si počínal v závodě junior Jakub Lemberka, který skončil až na místě dvanáctém.

V seriálu MČR bojovali za náš tým bratři Pejsarové Martin a Jarda. Lépe se vedlo Jardovi, který se dokázal v konkurenci olympioniků probojovat na sedmou pozici. Jeho "slavnější" bratr Martin pak musel smeknout před výkonem svého bratra, za kterým zaostal však pouze jedinou pozici a doběhl na místě osmém. Dojmy obou těchto elitních triatletů Vám přineseme v jejich samostatném hodnocení závodu a to společně s dojmy z přípravy a "vyladění" na jejich důležitý závo d na domácí půdě v Táboře již příští neděli.

Fotogalerie ze závodu zde


3.8.2009  |  MartinPřílohy k článku:

výsledky MělníkFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...