24.6. 2009 - Triatlon na Olympiádě Dětí a mládeže 2009 - Tábor

Obrázek
Na břehu Jordánu se před startem závodu klepalo zimou početné startovní pole. Triatlonisté se museli vypořádat s teplotou čtrnácti stupňů, i o čtyři stupně teplejší plaveckou částí. Současně s výstřelem ale z účastníků spadla počáteční nervozita a v tu ránu zapomněli i na chladné počasí...

Jako první se na trať triatlonu vydali mladší žáci a žákyně. "Překvapil mě průběh celého závodu. Nečekal jsem, že dívky budou podstatně lepší, než chlapci," podivoval se trenér táborských triatlonistů Martin Hotový a dodal: "Ukázalo se, že se rozhodlo v cyklistické části. Nejlépe si poradila s mokrou tratí cyklistka Machačová, která navíc dopoledne absolvovala časovku." Závodnice Zlínského kraje v cíli nadělila nejlepšímu Sommerovi z Prahy devadesát vteřin. Jako druhá proťala cílovou metu díky nejlepšímu běhu Jihočeška Šimůnková, bronz brala Plzeňská Vlčková. Stříbro získal Ústecký Ditrich a třetí skončil plzeňský Beber.

Nesmírnou radost udělali příznivcům domácích barev v kategorii starších žáků a žákyň táborští triatlonisté. Získali hned tři medaile - dvě bronzové a jednu stříbrnou.

Neuvěřitelný finiš předvedla Kášková, která vybíhala do závěrečné části s čtyřiašedesátivteřinovou ztrátou na vedoucí Paliderovou z Moravskoslezského kraje. Od zlaté medaile ji nakonec dělilo necelých deset vteřin. "Kdyby nebyla běžecká část o dvě stě metrů kratší, zřejmě by vyhrála Kášková," litoval trenér Hotový.

"Plavání mívám tradičně slabší. Na kole jsem se na mokré trati bála. Tak jsem jela opatrně a radši přibrzdila. Netušila jsem, jaká jsem v průběžném pořadí. Ale v běhu jsem zkusila zabrat a řekla si, že to nějak dopadne," popsala průběh závodu vyčerpaná, ale šťastná Kášková.

Její oddílová kolegyně Lauberová na cílové pásce málem přišla o bronz. Mocně dotahující Poláčková z Jihomoravského kraje zaostala o pouhé čtyři desetiny vteřiny!

Ale Jihomoravané netruchlili. Naopak se radovali z nejcennější medaile. Kočař suverénně ovládl závod starších chlapců, druhý Kukrle ztratil na vítěze 1:22 minuty. Bronz si s přehledem pohlídal jihočech Lebeda, před týmovým kolegou Kincem. "Kočař vyhrál s obrovskou převahou a náskokem třídy před ostatními," pochválil Martin Hotový vítěze a dodal: "Byl silný ve všech disciplínách a neměl slabinu. Je vidět, že kráčí v šlépějích slavného otce."

článek byl převzat z (www.olympic.cz/odm2009)

Fotogalerie zde


26.6.2009  |  Petr HofbauerPřílohy k článku:

výsledky triatlonFotografie k článku:Zpět na články
Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...

Fotogalerii 200 fotek z průřezu 35. Táborského triatlonu si můžete prohlédnout zde
9.8.2018 | více...