7.6. 2009 - 1. závod seriálu MČR 2009 a další díl Českého poháru v triatlonu - Poděbrady

Obrázek
V neděli 7.6. 2009 se uskutečnil jeden z řady "dílů" letošního Českého poháru v triatlonu. Místem klání kategorií starších žáků, dorostenců, juniorů, K23 a seniorů se stalo krásné lázeňské město Poděbrady jako Zepter International Triathlon. Dopolední program byl určen jen a pouze pro závodníky kategorií žactva a age-groups...

V mladších žácích nás reprezentoval pouze Pavlík Straka, který však nezaváhal a odvezl si z Poděbrad bronzovou medaili. Stejnou příčku, avšak ve starší kategorii se podařilo vybojovat Martinovi Vítů (starší žáci) a Niki Káškové (starší žačky). Oba dva předvedli vynikající výkony na hranici jejich možností. Nejlépe se dařilo Lukáši Kincovi, který si s nástrahami trati poradil nejlépe a s přehledem zvítězil v kategorii starších žáků.
Na trati se pak ještě solidním výsledkem prezentovali: Šimon Kuncl (5.místo) a Tomáš Čulík (9.místo). V Českém poháru věkových kategorií se pak skvělým výkonem a i výsledkem prezentovala Věra Hořejší. Vyhrála stylem start-cíl a odvezla si celkovou první pozici v kategorii žen.

Odpolední program pak již patřil Českému poháru juniorů, K23 a seniorů.
Závod se jel na netradičních tratích 1,2 km plavání, 30km kolo a 7 km běhu. V elitní kategorii mužů se o čelní umístění v první desítce borců rval Martin Pejsar, kterému se po nepříliš vydařeném plavání podařilo vybojovat v obrovské konkurenci nádherné 9. místo. Jeho bratr Jarda pak doběhl na 11. pozici, avšak pomýšlel výše, proto byl po závodě značně zklamán. V juniorech nastoupili za naše barvy tři borci (Marek Novotný, Jakub Lemberka, Jan Zikmund).
Jakub nastupoval po měsíčním tréninkovém výpadku a Jan s nachlazením, takže solidní výsledek se dal očekávat pouze od Máry Novotného. Mára trochu zaváhal v plavecké části avšak solidním kolem a vyrovnaným během se mu podařilo obsadit skvělé 7. místo, které je o to cennější, že ho dosáhl na relativně "dlouhé" trati, která není pro juniorské kategorie tradiční.

V ženách se představila Eva Kolomazníková a to i přes to, že jí sužuje zranění obou kotníků a její start v tomto závodě byl do posledního dne před startem v ohrožení. V plavecké a cyklistické části udržela čelo závodu a do závěrečného běhu vbíhala s prvním "balíkem". V běžecké části však kotníky nevydržely a musela již prakticky pouze "doklusat" do cíle. Vybojovala tedy pouze 15. místo což pro ni bylo velkým zklamáním. Lehce utrápený a protrpěný výkon předvedla její kolegyně Veronika Lauberová, která však v kategorii juniorek brala solidní čtvrtou příčku. Vzhledem k délce závodu je její výkon dobrým příslibem pro sprintérské tratě v následných závodech Českého poháru.

V následujících dnech Vám přineseme zhodnocení závodu jak z pohledu jednotlivých závodníků tak i z pohledu trenérů E.ON TT


8.6.2009  |  Martin HotovýPřílohy k článku:

výsledkyFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...