7.6. 2009 - 1. závod seriálu MČR 2009 a další díl Českého poháru v triatlonu - Poděbrady

Obrázek
V neděli 7.6. 2009 se uskutečnil jeden z řady "dílů" letošního Českého poháru v triatlonu. Místem klání kategorií starších žáků, dorostenců, juniorů, K23 a seniorů se stalo krásné lázeňské město Poděbrady jako Zepter International Triathlon. Dopolední program byl určen jen a pouze pro závodníky kategorií žactva a age-groups...

V mladších žácích nás reprezentoval pouze Pavlík Straka, který však nezaváhal a odvezl si z Poděbrad bronzovou medaili. Stejnou příčku, avšak ve starší kategorii se podařilo vybojovat Martinovi Vítů (starší žáci) a Niki Káškové (starší žačky). Oba dva předvedli vynikající výkony na hranici jejich možností. Nejlépe se dařilo Lukáši Kincovi, který si s nástrahami trati poradil nejlépe a s přehledem zvítězil v kategorii starších žáků.
Na trati se pak ještě solidním výsledkem prezentovali: Šimon Kuncl (5.místo) a Tomáš Čulík (9.místo). V Českém poháru věkových kategorií se pak skvělým výkonem a i výsledkem prezentovala Věra Hořejší. Vyhrála stylem start-cíl a odvezla si celkovou první pozici v kategorii žen.

Odpolední program pak již patřil Českému poháru juniorů, K23 a seniorů.
Závod se jel na netradičních tratích 1,2 km plavání, 30km kolo a 7 km běhu. V elitní kategorii mužů se o čelní umístění v první desítce borců rval Martin Pejsar, kterému se po nepříliš vydařeném plavání podařilo vybojovat v obrovské konkurenci nádherné 9. místo. Jeho bratr Jarda pak doběhl na 11. pozici, avšak pomýšlel výše, proto byl po závodě značně zklamán. V juniorech nastoupili za naše barvy tři borci (Marek Novotný, Jakub Lemberka, Jan Zikmund).
Jakub nastupoval po měsíčním tréninkovém výpadku a Jan s nachlazením, takže solidní výsledek se dal očekávat pouze od Máry Novotného. Mára trochu zaváhal v plavecké části avšak solidním kolem a vyrovnaným během se mu podařilo obsadit skvělé 7. místo, které je o to cennější, že ho dosáhl na relativně "dlouhé" trati, která není pro juniorské kategorie tradiční.

V ženách se představila Eva Kolomazníková a to i přes to, že jí sužuje zranění obou kotníků a její start v tomto závodě byl do posledního dne před startem v ohrožení. V plavecké a cyklistické části udržela čelo závodu a do závěrečného běhu vbíhala s prvním "balíkem". V běžecké části však kotníky nevydržely a musela již prakticky pouze "doklusat" do cíle. Vybojovala tedy pouze 15. místo což pro ni bylo velkým zklamáním. Lehce utrápený a protrpěný výkon předvedla její kolegyně Veronika Lauberová, která však v kategorii juniorek brala solidní čtvrtou příčku. Vzhledem k délce závodu je její výkon dobrým příslibem pro sprintérské tratě v následných závodech Českého poháru.

V následujících dnech Vám přineseme zhodnocení závodu jak z pohledu jednotlivých závodníků tak i z pohledu trenérů E.ON TT


8.6.2009  |  Martin HotovýPřílohy k článku:

výsledkyFotografie k článku:Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...