21.4. 2009 - 1. Závod Českého poháru new balance 2009, Aqatlon - Pardubice

Obrázek
Kromě krajského duatlonového závodu v Dubném, měl náš team ve stejnou neděli 19.4. zastoupení také v letošním prvním závodě českého poháru new balance 2009 v triatlonu pro juniory a dospělé - na aquatlonu v Pardubicích, který se jel zároveň jako Mistrovství ČR v aquatlonu...

Závod sestával z 800m plavání a 5km běhu pro dorostenecké a juniorské kategorie a z 1500m plavání s následnými 10km běhu pro dospělé.
Na start pardubického závodu se nakonec postavili pouze dva naši zástupci Veronika Lauberová a Jan Zikmund a to oba v juniorské kategorii. Závod odstartoval dopolední plaveckou častí v padesátimetrovém bazéně, jehož nezvyklá délka úplně nevyhovovala jak Honzovi, tak Verče a oba možná proto nezaplavali tak, jak by očekávali. Přesto si do běžecké části, která byla startována Gundersonovou metodou, oba vybojovali poměrně dobrou pozici. Veronika vybíhala po plavání na 2.místě se ztrátou patnácti vteřin na vedoucí Terezu Durdiakovou a Honza na pěkném 12.místě s nepatrnou ztrátou na první desítku. V běhu oba podali dobré výkony a za nejlepšími soupeři zaostali pouze několik vteřin. Veronika si nakonec doběhla pro bramborovou medaili se ztrátou čtrnácti vteřin na třetí Lucií Vaverovou a Honza protnul cíl na pěkném 11.místě patnáct vteřin za první desítkou. Průběh odpolední časti závodu všech kategorií byl plný sluníčka a skvělých triatlonových výkonů, které přilákaly také českou televizi.

Více o závodě se dočtete zde

Celkový přehled výsledků naleznete také zde

Foto: Triatlet.cz


21.4.2009  |  MartinPřílohy k článku:

výsledky junioři
výsledky juniorkyFotografie k článku:Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...