21.4. 2009 - 1. Závod Českého poháru new balance 2009, Aqatlon - Pardubice

Obrázek
Kromě krajského duatlonového závodu v Dubném, měl náš team ve stejnou neděli 19.4. zastoupení také v letošním prvním závodě českého poháru new balance 2009 v triatlonu pro juniory a dospělé - na aquatlonu v Pardubicích, který se jel zároveň jako Mistrovství ČR v aquatlonu...

Závod sestával z 800m plavání a 5km běhu pro dorostenecké a juniorské kategorie a z 1500m plavání s následnými 10km běhu pro dospělé.
Na start pardubického závodu se nakonec postavili pouze dva naši zástupci Veronika Lauberová a Jan Zikmund a to oba v juniorské kategorii. Závod odstartoval dopolední plaveckou častí v padesátimetrovém bazéně, jehož nezvyklá délka úplně nevyhovovala jak Honzovi, tak Verče a oba možná proto nezaplavali tak, jak by očekávali. Přesto si do běžecké části, která byla startována Gundersonovou metodou, oba vybojovali poměrně dobrou pozici. Veronika vybíhala po plavání na 2.místě se ztrátou patnácti vteřin na vedoucí Terezu Durdiakovou a Honza na pěkném 12.místě s nepatrnou ztrátou na první desítku. V běhu oba podali dobré výkony a za nejlepšími soupeři zaostali pouze několik vteřin. Veronika si nakonec doběhla pro bramborovou medaili se ztrátou čtrnácti vteřin na třetí Lucií Vaverovou a Honza protnul cíl na pěkném 11.místě patnáct vteřin za první desítkou. Průběh odpolední časti závodu všech kategorií byl plný sluníčka a skvělých triatlonových výkonů, které přilákaly také českou televizi.

Více o závodě se dočtete zde

Celkový přehled výsledků naleznete také zde

Foto: Triatlet.cz


21.4.2009  |  MartinPřílohy k článku:

výsledky junioři
výsledky juniorkyFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...