20.8.2006 - Závodníci E.ON Teamu na Mistrovství ČR v triatlonu - Karlovy Vary

Obrázek
Za počasí, které připomínalo zejména v druhé části závodu počasí z Tábora, proběhlo v Karlových Varech Mistrovství ČR v olympijském triatlonu. Závod se odehrával v samotném centru Karlových Varů. Tratě cyklistiky i běhu byly kopcovité a náročné, 8 cyklistických okruhů, kde nezasvěcený divák brzy ztratil přehled kdo vlastně vede kterou kategorii, rozhodlo o konečném pořadí.
Z táborských závodníků se účastnila jednička týmu - Martin Pejsar, v kategorii žen resp.K23 potom Eva Kolomazníková a Šárka Kolibíková.

"Martina Pejsara jsem varoval, aby si start rozmyslel. Byl totiž hlavním pořadatelem závodu a i když část pravomocí předal jiným, starostí s přípravou takového podniku je spousta a nedovolují se v klidu připravovat na sportovní výkon. Případné špatné umístění by mohlo ovlivnit probíhající jednání o jeho profesionální dráze." Uvedl předseda E.ON TT Ing. Karel Hotový, který výkon Martina sledoval přímo na místě.
Naštěstí se závod vyvíjel docela dobře, i když... Po většinu plavecké části se Martin držel vedoucí čtveřice Ospalý, Krňávek, Jaňour, Mužíček. Ti však v závěru zrychlili tak, že se Martin spolu s P.Burešem z Plzně neudrželi a vytvořila se asi 15ti metrová mezera. Ta však stačila k tomu, aby ztratili kontakt na cyklistické části. Čtveřice vzorně spolupracovala a dostihnout ji na takto členité trati nebylo v silách nikoho. Náskok postupně narostl na 1,5 minuty a bylo jasné, že pokud chce Martin myslet "na bednu", musí v běhu vymazat náskok Jaňoura, který činil téměř 2 minuty. Ospalý a Krňávek jsou srovnatelní běžci s Martinem a stáhnout jejich náskok se rovnalo utopii.
Martin si velmi rychle poradil s Mužíčkem a vydal se stíhat Jaňoura, v patách s P.Burešem. Náskok se zmenšoval, ale bylo jasné, že ve 4 okruzích se ho zcela zlikvidovat nepodaří. V cíli zbývalo cca 50 vteřin. P.Bureš v posledním okruhu odpadl.
Právě to neuvisení čela plavání o pár metrů bych přičetl nedostatku času a psychické pohody v přípravě. Celkově 4. místo je kvalitní výsledek. Přesto Martin prohlásil, že příště už nechá pořádání závodu na jiných zcela.
Vyhrál Ospalý, druhý Krňávek, třetí Jaňour.

V kategorii žen byla startovní listina úplná. Prasklý upínák předního kola vyřadil Lenku Radovou-Zemanovou.
Eva Kolomazníková vylézala z vody v druhé skupince s minimálním odstupem. Problém měla s pořadateli v prvním okruhu, kteří ji poslali mimo trať. Než se vrátila, ztratila kontakt se špičkou a osamocený boj nemohl být na těžké trati úspěšný. Celkově 7. místo a čas o 10 minut za vítězkou Vendulou Frintovou, je pro ni podprůměrným výsledkem. Nakonec nestačil ani na medailové umístění v K23, kde skončila čtvrtá.
Šárka po vleklých problémech se zády nestačila na kole a trápila se v druhé polovině startovního pole. Celkové umístění na 10. místě ji ani nás nemohlo uspokojit, na druhou stranu v současné situaci jsme víc nečekali.
Vyhrála Frintová před Jirouškovou a Trnkovou.

Eva Kolomazníková ve čtvrtek odjíždí na akademické mistrovství světa do Lausanne, kde věříme v dobrý výsledek.

Celá fotogalerie ze závodu je zde


21.8.2006  |  KarelFotografie k článku:


Pejsi a P. Bureš na trati běhuPejsi v cíli
Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...