30.7. 2006 - 5. Závod Českého poháru v triatlonu - Nymburk

Obrázek
V krásné "hrabalovské" přírodě, která se nalézá v okolí města Nymburk, Ostré u Lysé nad Labem, se uskutečnil o tomto víkendu další závod Českého poháru v triatlonu. Své zastoupení na něm si samozřejmě dopřáli i závodnici E.ON TRIATHLON TEAMU, kteří šli do závodu s velkými ambicemi.
Ty se začaly naplňovat hned od dopoledních startů. V kategorii benjamínků si nejcennější kov vybojovala Edita Lauberová. Po strhujícím výkonu a s absolutním přehledem napodobil svoji mladší oddílovou kolegyni i Marek Novotný a po vítězném tažení v Mělníku získal první místo v kategorii starších žáků i zde.
Do opět velmi kvalitně obsazeného závodu dorostenců nastoupili naši závodnici také s velkými ambicemi. Ihned po plavecké části se na špici startovního pole usadili – Jakub Lemberka, Michael Koliha, Jan Chovanec a OndřejVosátka.
Z prvního balíku však odpadl vlastní technickou chybou Michael Koliha a tak na špici bojoval pouze trojlístek našich závodníků společně se dvěma soupeři z jiných klubů. Nejaktivněji si v této skupině počínal Ondřej Vosátka a na běžeckou trať tak vybíhal jako první. Po sto metrech ho však postihl náznak astmatického záchvatu a potíže s dýcháním a musel tak přepustit první místo svým soupeřům. Běžecká část se v úmorném vedru stala opravdovým "křestem" a nejlépe si v ní vedl a zároveň zvítězil náš Jan Chovanec obsadil krásné třetí místo.Jakub Lemberka - 6.místo a Michael Koliha - 7.místo.
Ondřej Vosátka potvrdil svoji obrovskou houževnatost a závod se sebezapřením dokončil a to ještě na hranici první desítky. Ostatním závodníkům se již tolik nedařilo. Vojtěch Krejčí (16.) a Miroslav Krajčík (20.místo) zůstalo daleko za očekáváním. V kategorii juniorek a dorostenek jsme měli pouze dvě závodnice a to Věru Hořejší a Silvii Odlerovou. Obě obsadili ve svých kategoriích shodně velmi slušnou pátou pozici.

Celá fotogalerie k závodu je zde


1.8.2006  |  KarelFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...