28.6. 2008 - Jihočeský pohár v triatlonu - Netolice

Obrázek
V sobotu 28.6.2008 se u Netolic za krásného slunného počasí konal Jihočeský přebor v triatlonu na tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 6 kilometrů běhu. Mistrem Jihočeského kraje pro rok 2008 v kategorii mužů se stal náš závodník Jaroslav Pejsar, který zvítězil stylem start - cíl ...

Další úspěchem našeho teamu bylo celkové prvenství družstev mužů, kdy ve složení Jaroslav Pejsar, Jakub Lemberka a Michal Háša se stali Mistry Jihočeského kraje v kategorii družstev. V ženské kategorii se Eva Kolomazníková umístila na třetím místě, kdy celý závod bojovala se svalovými problémy. Naše družstvo žen ve složení Eva Kolomazníková a Silvie Odlerová se umístilo na krásném druhém místě. V juniorské kategorii mužů si vybojoval Jakub Lemberka třetí místo a Silvie Odlerová dokončila závod na druhém místě v kategorii juniorek.
Páté místo v kategorii mužů si vybojoval Michal Háša.

Odpoledne po delším čekání se pustili do závodění také naši nejmladší závodníci. Mezi benjamínky v kategorii nejmladších vybojovala druhé místo Míša Kincová a pomalu se stává sběratelkou cenných kovů. Dále bojovali svěřenci Martina, kteří se hlavně soustředí na plaveckou přípravu.
Mistrovský titul si odvezl skvělý Pája Straka, který nedal soupeřům vůbec žádnou šanci.
Mezi děvčaty skončila po skvělém plavání a běhu Dianka Třebická pátá. Barča Kohoutová šestá, i to je úspěch neboť to byl její první triatlonový závod.
Mezi mladšími žáky je to už obehraná písnička a v kraji nemáme konkurenci. Kluci si stupně vítězů obsadili následovně. Mistr jihočeského kraje Lukáš Kinc, druhý Tomáš Čulík a třetí Martin Vítů. O výkonu Lukáše není pochyb, ale nasazení obou kluků ze skupiny Martina bylo také skvělé.
V kategorii žaček tentokrát rozhodla cyklistická část, kde poodjela soupeřkám Editka Lauberová a v běhu si už nenechala vzít mistrovský titul. Další místa si rozebrala také naše děvčata v pořadí Ája Třebická konečně se udržela v přední skupince plavání, dobrý běh. Pavlínka Poláková skvělé plavání, kolo dobré, bohužel slabší běh. Na čtvrtém místě skončila perfektně běhající Nikolka Kášková, která zatím ztrácí v plavecké části, ale její bojovnost za chvíli dá zabrat i našim nejlepším děvčatům.
První triatlon absolvovala Kačka Kohoutová, nabrala první zkušenosti a těžký závod ji v žádném případě od dalšího závodění neodradil. Mezi staršími žáky se nečekaně objevil bratr Pavlínky Polákové Jirka a nepočínal si vůbec špatně. I když vlastně vůbec nemá plaveckou přípravu skončil na pěkném druhém místě.
Všem závodníkům gratulujeme.

Fotogalerie zde

Míra Pech a Míra Třebický


30.6.2008  |  Míra a MíraPřílohy k článku:

Výsledková listina NetoliceFotografie k článku:Zpět na články

Triatlonová sezóna je stále v plném běhu, a to až do posledního závodu Českého poháru, který se uskuteční 19. září ve Zlíně. Tým však již nyní dává pro sezónu 2021, která začne 5. října, k dispozici základní informace k celé této sezóně, protože právě dnes je to přesně měsíc do zahájení a je třeba, aby měl každý informace v dostatečném předstihu. Informace naleznete v přiloženém souboru.
16.9.2020 | více...

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
22.8.2020 | více...