17.5.2008 - 1. Závod Českého poháru new balance 2008 Junioři, dorost - Brno

Obrázek
V sobotu 17.5. 2008 se konal první triatlonový závod této sezóny. Hostitelem bylo Brno a závod se jel na tratích, na kterých proběhl hned druhý den Evropský pohár seniorů...

V pravé poledne do vln Brněnské přehrady odstartovaly dorostenky a za pět minut je následovali dorostenci. Barvy E.ON Triathlon Teamu Tábor hájila Veronika Lauberová, která se po dlouhých dvou letech vrátila k triatlonu, a Marek Novotný, Martin Dvořák s Honzou Fialou.
Veronika ukázala, že nezapomněla nic ze svého umění a plavání s přehledem vyhrála. Bohužel se zdržela v depu při svlékání neoprénu a na trať cyklistiky vyjížděla na čtvrtém místě. Toto umístění udržela až do cíle a to je po jejím návratu slibný začátek sezóny.
Dorostenci Marek Novotný, Martin Dvořák a Honza Fiala trochu zaostali a z vln přehrady vylézali na konci druhé desítky závodního pole. Co ale provedl na kole Marek, nad tím kroutili hlavou všichni příchozí. Během prvního pěti kilometrového okruhu sám dojel první cca 10 členný balík a ve zbývajících okruzích se ho snažil častými nástupy roztrhnout a na prvním místě vjížděl i do depa. V tom se však nečekaně zdržel (zapomněl si startovní číslo) a vybíhal na sedmém místě. Po závěrečné stíhačce z toho bylo nakonec výborné třetí místo v Českém poháru. Honza s Martinem statečně bojovali, ale jejich první start mezi dorostenci znamenal 17., resp. 19 místo.
Po dorostencích startovala kategorie juniorů za účasti Silvy Odlerové a Jakuba Lemberky.
Skok z mola a spadlé brejličky zpomalily Silvu v úvodu plavání a z vody vylézala na 9. místě. Pomalu, ale stále se posouvala startovním polem vzhůru a nakonec protla cílovou pásku na pěkném 4. místě.
To Jakubovi se už tak nedařilo. Dobře zaplaval, ale cyklistika se mu nevyvedla, hlavně v této disciplíně ztratil. Běh už stačil jen na konečné 16. místo.

Konečné výsledky ČP Brno 2008:
Dorostenky (11 startujících) 4. Veronika Lauberová
Dorostenci (26 startujících) 3. Marek Novotný, 17. Honza Fiala, 19. Martin Dvořák
Juniorky (10 startujících) 4. Silva Odlerová
Junioři (20 startujících) 16. Jakub Lemberka


20.5.2008  |  MarekPřílohy k článku:

Výsledky Brno, dorost, junioři


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...