25.6. 2006 - 5. závod Českého poháru žactva v triatlonu, Mistrovství ČR žactva - Plzeň

Obrázek
Poslední červnovou neděli, se v Plzni konalo Mistrovství České republiky žáků. Na startu se proto sešla kompletní triatlonová špička. Zároveň byl tento závod v kategorii starších žáků jedním z nominačních na srpnový závod Olympijských nadějí, který je považován za neoficiální mistrovství Evropy v této kategorii.
V pravé poledne odstartoval vložený závod benjamínků a byly z toho hned dvě medaile pro náš tým. Edita Lauberová a Jarda Jelínek své kategorie vyhráli. Na čtvrté pozici pak skončil Filip Odler.
Úderem čtrnácté hodiny se do vln Šidloveckého rybníka vrhli starší žákyně a žáci. Mezi hlavní favority patřila Kamila Hořejší a Marek Novotný.
Už nezvykle dlouhé plavání (650 m) pořádně zamíchalo startovním polem. Marek vyplaval s téměř minutovou ztrátou na vedoucího závodníka na pátém místě. Výbornou jízdou se už v prvním kole cyklistiky propracoval do skupiny, která stíhala vedoucího Romana Kaniščeva a aktivně se podílel na snižování jeho náskoku. Do běžecké části se vydal už z druhého místa ve snaze pokusit se snížit 40 sekundový náskok. Díky tomu, že kolo i běh absolvoval nejrychleji z celého startovního pole, podařilo se mu v cíli za Romanem zaostat jen o necelou půlminutu. K titulu vicemistra republiky v duatlonu přidal v tomto roce tedy i stejný titul v triatlonu a obhájil tak svou loňskou pozici.
V této kategorii reprezentovali E.ON TT ještě Honza Straka, Honza Fiala a Aleš Krajčík. Díky slabšímu plavání se celý závod pohybovali ve středu startovního pole. Zlepšenou cyklistikou a během se posunuli Honza Straka na celkové 8. místo, Honza Fiala na 11. pozici. Alešovi chyběly po plavání síly a skončil osmnáctý.
Stejně dobře jako Marek zaplavala i Kamila. Šesté místo po plavání podpořila výborným kolem. Do závěrečného běhu vybíhala ve vedoucí skupině, síly vydané v cyklistice jí však v parném odpoledni chyběly a v cíli z toho tedy bylo pěkné čtvrté místo. Kamilu nemusí zisk "bramborové" medaile mrzet, protože může o titul mistryně ČR bojovat v této kategorii ještě příští rok.

Celá fotogalerie ze závodu je zde


27.6.2006  |  KarelFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...