17.2.2022 - Zimní všeobecná příprava jde do finále

Obrázek
"Skutečná" cílená příprava na sezónu začala dle harmonogramu Ročního tréninkového cyklu pro rok 2022 zadrženě, a to až první týden v lednu všeobecnou přípravou, která byla převážně zaměřena na zařazení zimních sportovních aktivit v podobě pobytu na horách, kde se všichni věnují převážně běžkování. Jeden týden pobytu v měsíci lednu mají za sebou starší skupiny týmu. Prodloužený víkend 3. - 6.2. zase využili ke svému horskému pobytu skupiny mladší. Finále všeobecné zimní přípravy však připadne starším skupinám na týden 20. - 26.2., kdy se horského kempu opět budou účastnit straší skupiny, Sportovní centrum SCM, kategorie K23 až po sportovce dlouhého triatlonu. Místo bude opět jedno z tradičních: Penzion u Churáňů. Po návratu již začne specializovanější forma přípravy, kdy všeobecné prostředky tréninku budou z větší části u starších skupin nahrazeny prostředky specifičtějšími. Na pořadu týdnů budou i zátěžové laktátové testy, najíždění prvních kilometrů na kole a prvotním silnějším rozvojem pásem AP a ANP. Na reprezentanty pak bude čekat soustředění "v teple" v polovině měsíce dubna.


17.2.2022  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...

Bohužel Jihočeský pohár mládeže v triatlonu (Junior Cup 2022), který se měl uskutečnit v Táboře 26.6. se z technických důvodů neuskuteční. Kvůli dopravním omezením na trase závodu (okolí plaveckého bazénu a Sokolské plovárny) nebyly závodu vydaná potřebná povolení k jeho uspořádání. Všem mladým sportovcům se tímto omlouváme! Český pohár a Evropský pohár + MČR žactva, který se jezdí v červenci (letos 24.7.2022) se uskuteční!!
31.5.2022 | více...