17.11.2021 - Sezóna 2021 v podání našeho Triathlon teamu

Obrázek
I v náročných podmínkách roku 2021, který byl ve své přípravné fázi velmi silně ovlivněn proti-epidemiologickými opatřeními se týmu sezóna vydařila, a to jak v týmové soutěži, tak i v individuálních startech.

Mezi nejviditelnější individuální výsledky patří účast našich sportovců Jakuba Homoly a Kateřiny Hadravové na Mistrovství Evropy v triatlonu (Alanya, Turecko). Další borci byli účastni řady reprezentačních akcí, a to nejen tréninkových, ale hlavně závodních (Evropské poháry).

V celkové soutěži týmů jsme si v absolutním hodnocení vedli velmi dobře a v roce 2021 jsme skončili jako třetí nejlepší tým sezóny Českého poháru triatlonu, kdy nás od druhého místa dělilo pouze "pár" bodů. Mohli jsme je získat, ale celou sezónu jsme cílili primárně na individuality a závody Evropských soutěží - poháru, takže nám občas sportovci v Českém poháru chyběli, či se v daný víkend nacházeli v jiné části přípravy / závodu. Každopádně již třetí rok po sobě jsme v celkovém hodnocení ČP ELITE skončili mezi nejlepšími třemi týmy ČR, což je parádní série a věříme, že ji udržíme i v roce následujícím tj. 2022.

V celkovém pořadí Českého poháru bodovali sportovci dle toho, zda se jim za dané situace podařilo objet potřebný počet závodů, což někteří vzhledem k reprezentačním povinnostem, popřípadě i bohužel vážným zraněním měli složitější. Např. Martin Kozojed po srážce s vozidlem v přípravě na ČP Brno, kdy byl dokonce nutný převoz helikoptérou do Českých Budějovic měl "smůlu", ale také životní štěstí, protože vše dopadlo dobře. Zranění způsobené pádem při závodě v ČP Karlovy Vary vyřadilo z celkového hodnocení i člena širšího reprezentačního výběru Roberta Kostlána. Z důvodu reprezentačních startů v Evropském poháru chyběli reprezentantce Kateřině Hadravové domácí starty rovněž.

Byla to prostě sezóna plná událostí a zvratů.... nejdříve totální absence plaveckých tréninků přes zimní a jarní období, ačkoliv v řadě měst sportovci Sportovních center (SCM) a reprezentanti možnost plavat měli a bylo tak náročné s nimi držet ve vodě po celou sezónu "spravedlivý" krok. Stejně tak byla i citelná absence společných tréninků. Následovaly problémy spojené s přesuny závodů do jiných termínů, reprezentační povinnosti sportovců měnící se dle kalendáře mezinárodní federace (opět COVID) až po některá smolná zranění. Přesto výsledky byly skvělé. V týmu se po celou přípravu i závodní sezónu držela skvělá atmosféra i týmový duch, objela se nová letní soustředění na horách, což celkově vyústilo i ve skutečnost, že v Táboře budou pro rok 2022 opět jedny z největších Sportovních středisek a Sportovních triatlonových center, ve kterých se bude na další sezónu připravovat i část reprezentantů.

Sezóna 2021 tedy určitě bude pro nás navždy zaznamenána jako úspěšná, ale bude i vedena jako jedna z nejdynamičtějších. Nyní jsme již 2 týdny v plné přípravě na sezónu 2022 a s pohledem do "Covidových statistik ČR" to nevypadá, že by byl pro kontinuální vrcholovou sportovní přípravu potřebný klid. Koronavirových omezení je již nyní celkem dost a stále se dle informací budou přitvrzovat. Od loňska máme celkem jasně nastavený dlouhodobý koncept přípravy, pouze musíme věřit v to, že ho budeme moci uskutečňovat kontinuálně , společně a na potřebných sportovištích bez větších omezení a restrikcí.

Výsledky v hodnocení Českého poháru 2021:
(uvedeny výsledky pouze do TOP 5)

3. místo v celkovém hodnocení soutěže týmů v triatlonu ELITE
1. místo Hana Kolářová - Český pohár v dlouhém triatlonu
2. místo - Homola Jakub, Český pohár v triatlonu
2. místo - Korous Martin, Český pohár v triatlonu
4. místo - Korous David, Český pohár v triatlonu
5. místo - Kozojed Ondřej, Český pohár v triatlonu

Ostatní:

5. sportovců a sportovkyň v reprezentacích ČR
6. sportovců, kteří se zapojili do závodů Evropských pohárů
9. sportovců zařazených do Sportovního centra (SCM)
14. sportovců zařazených do Sportovního střediska (největší středisko SpS v ČR)


17.11.2021  |  Triathlon Team Tábor


Zpět na články

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...

Bohužel Jihočeský pohár mládeže v triatlonu (Junior Cup 2022), který se měl uskutečnit v Táboře 26.6. se z technických důvodů neuskuteční. Kvůli dopravním omezením na trase závodu (okolí plaveckého bazénu a Sokolské plovárny) nebyly závodu vydaná potřebná povolení k jeho uspořádání. Všem mladým sportovcům se tímto omlouváme! Český pohár a Evropský pohár + MČR žactva, který se jezdí v červenci (letos 24.7.2022) se uskuteční!!
31.5.2022 | více...