5.8.2019 - V závodu Evropského poháru juniorů v Táboře zářila Hrušková a Grebík

Obrázek
O víkendu 3.- 4. srpna proběhl Táborský triatlonový festival v jehož rámci se jely závody Evropského poháru juniorů a bojovalo se o tituly mistra ČR. Tím se stal František Linduška a Tereza Zimovjanová...

Famózní výkon předvedla Alžběta Hrušková, která deklasovala soupeřky z 19 zemí a vybojovala 1. místo v Evropském poháru! Už na plavání si udržela výhodnou pozici v prvním balíku, kterému na kole pak společně s druhou Breou Roderick (NZL) udávala tempo. Balík pak dostihl ve finále třetí Barbaru De Koning (NED), která si z plavání odvážela více než čtyřicetisekundový náskok. Hrušková s excelentní běžeckou formou tak měla volnou cestu k vítězství.

Závod juniorů opanoval španěl Carreras. Náš Radim Grebík vyplaval s desetisekundovým mankem na první balík. To ho však nezlomilo. Naopak. Tento zlínský talent potvrdil, že jeho nejsilnější disciplínou je kolo a na první balík se dotáhl ještě v prvním kole technického cyklistického okruhu.

Jsou to obří úspěchy! Jako organizátoři jsme si nic lepšího ani nemohli přát, jsme rádi, že naše trať tolik sedla právě českým závodníkům řekl za tým organizátorů Martin Hotový.

Mistryní ČR se i přes problémy na cyklistické trati stala Tereza Zimovjanová. Ani nevím, jak se mi to povedlo, zkrátka jsem najednou ležela na zemi, ukazovala odřený loket vyčerpaná Zimovjanová.

Úspěch z minulého roku zopakoval František Linduška. Táborský závod mám velmi rád. Cítím se tu jako doma. Mám tu podporu přítelkyně, kamarádů i trenéra, vysvětluje český reprezentant a odchovanec jindřichohradeckého klubu TCV Jindřichův Hradec. Domácím na této trati je především třetí Lukáš Červenka, závodník Triathlon Teamu Tábor. Ten si udržoval vybudovaný dvacetisekundový náskok z plavání po celou trasu kola. Lindušku i druhého Jana Volára stálo obrovské usilí i ve dvou náskok stáhnout. Povedlo se jim to až těsně před druhým depem. Na běhu už Červenkovi nedali šanci a ten si tak doběhl pro třetí místo.

Minuta ticha
V rámci nedělní Velké ceny Tábora v triatlonu proběhl také závod přeboru vojenské správy. Závod byl věnován památce 1. výročí padlých hrdinů - příslušníků 42. mechanizovaného praporu, kteří zahynuli dne 5. srpna 2018 při útoku sebevražedného atentátníka na patrolu v Afganistánu a stal se tak 1. ročníkem memoriálu št.prap. Martina Marcina, št.prap. Kamila Beneše a št.prap. Patrika Štěpánka. Tito vojáci budou navždy naší součástí. Nikdy nezapomeneme. řekl před startem závodu podplukovník Daniel Cekul, velitel praporu a zahájil tak minutu ticha k uctění památky padlých.

Charitativní běh
Součástí Táborského triatlonového festivalu byl také charitativní noční běh. Úderem sobotní 21. hodiny se vydalo 120 běžců, chodců i vozíčkářů se svítícími brýlemi a náramky na běžeckou trať Velké ceny Tábora v triatlonu. Výtěžek z jejich startovného putuje na sportovně-rehabilitační pobyt sportovcům s hendikepem z Tábora. Šek s vybranou částkou 23.500 Kč předal zástupci Kaňky hlavní organizátor Táborského triatlonového festivalu Šimon Kuncl. Chci moc poděkovat všem běžcům, a táborskému triatlonovému týmu za uspořádání téhle skvělé akce. Sama jsem nečekala, že se nás sejde tolik, jsem nadšená, řekla při předávání šeku Iva Míková, výkonná ředitelka Centra Kaňka.

Výsledky a fotogalerii naleznete už nyní na webu zde nebo v příloze.


5.8.2019  |  ŠimonPřílohy k článku:

Kompletní výsledky všech kategorie
Výsledky European Junior Cup
Výsledky noční běhFotografie k článku:Zpět na články

Další závodními akcemi týmu budou MČR v duatlonu Žamberk a Duatlon Tálín (18.9.) a Český pohár v triatlonu Zlín (25. - 26.9.). Vzhledem ke kolizi termínů duatlonů Žamberk a Tálín se tým bude o nadcházejícím víkendu dělit na jednotlivé akce dle osobních preferencí sportovců.
13.9.2021 | více...

Při Jihočeském víkendu s triatlonem ve Zlivi vyhrál závod v supersprintu Ondřej Kozojed, třetí příčku pak obsadil Matěj Homola. V sobotních startech dokončil v kategorii M1 na třetí příčce David Macek.Gratulujeme!!!
31.8.2021 | více...