14.7.2019 - Mistrovství České republiky žactva a Český pohár Sokolov 2019

Obrázek
Předpověď počasí na sobotu 13.7. hlásila v Sokolově smutnou, zataženou oblohu a samý déšť, ale pro náš tým padaly spíš kapky štěstí a občasné sluníčko se mohlo blýsknout na získaných medailích. Z koupaliště Michal v Sokolově vylovili žáci devět cenných kovů a poté jsme žasli nad životním výkonem Jiřího Stuchlíka.

Žáci 8-9 let (0,05-2-0,4)
Stylem start-cíl, s úsměvem na tváři a obrovským náskokem zvítězil Adam Šiška. Adélka Hadravová si při své republikové premiéře na krk pověsila stříbrnou medaili.

Žáci 10-11 let (0,1-4-1)
Velký potenciál zúročil Jan Lemberka. Jeho stříbro je tak trochu nadplán. Skvěle se vedlo i Ondrovi Hubáčkovi, který své desáté narozeniny oslavil nepopulární čtvrtou pozicí. Do desítky se i přes penalizaci vešel i Matěj Šiška.

Žáci 12-13 let (0,25-8-2)
Závodu mladších žáků již po prvním depu vládl Ondřej Kozojed. Během cyklistiky a běhu dokázal svůj náskok navýšit na 68 sekund!!! Postavou malý Ondra udivil svým výkonem celé triatlonové publikum a po delší pauze opět zvedal cílovou pásku nad hlavu. Po předešlých nevýrazných výkonech zcela nečekaně získala bronz Nikola Korousová. Chladné počasí svědčilo i sedmé Kateřině Dvořákové.

Žáci 14-15 let (0,4-12-3)
Již po plavání se vytvořila pětičlenná skupina s naším Martinem Kozojedem a Davidem Korousem. S desetisekundovou ztrátou na skupinu vyrážel na cyklistiku Jakub Homola, který jako jeden z mála žáků využil výhodu plavání v neoprénu. Kuba se pak heroickým výkonem v úvodu druhé části dotáhl do prvního balíku a naše trio diktovalo tempo závodu. Díky rychlému druhému depu vbíhal do třetí části jako první Martin Kozojed, který se stejně jako David Korous po kole nepřezouval. Jakub Homola přezouval a tak do závěrečné části vyrážel opět se ztrátou 10s. V běhu pak dominoval a pro mnohé to bylo jedno z největších překvapení. Druhý Martin Kozojed neměl své nohy. O třetí místo, bohužel neúspěšně, svedl souboj David Korous. Kompletní sbírka kovů v nejnabitější kategorii by byla už asi moc. V žačkách prokázala výbornou formu Kateřina Mičková, o další pozice se bojovalo daleko za ní. Výbornou cyklistikou a tradičně skvělým během se ke stříbru prokousala Kateřina Hadravová.

Starší kategorie (0,7-20-5)
Neoprénové plavání skvěle sedlo Robertu Kostlánovi, který vyplaval s jindy lepším Jirkou Stuchlíkem a tak si mohli naši kluci výrazně vyhovět na kole. Figurovali v silné druhé skupině, která nenabírala ztrátu na čelo. Běžecky se klukům zadařilo. Jirka své nohy nepoznával a hned na začátku běhu po trati doslova letěl. Nedokázal se ho držet nikdo a postupně stahoval ztrátu i na odskočenou první skupinu. Nedoběhl jen fenomenálního Radima Grebika a havajského rekordmana Petra Soukupa. Neskutečně vystupňoval běh i Robert Kostlán. Sedmé místo pro teprve šestnáctiletého kluka je něco neuvěřitelného. Pouhých 9 sekund od celkově čtvrtého!!! Na vlně euforie ze skvělých výsledků svých dětí si pro vítězství doběhl i Martin Korous mezi čtyřicátníky. Smůlu pak zažila Eliška Říhová, kdy po pádu z kola a spadlém řetězu nabrala velkou ztrátu, kterou otřesená už nedokázala seběhnout a skončila celkově osmá a mezi dorostenkami až čtvrtá.

V závodě štafet se mezi specialisty daných disciplín objevili i naši žáci. Do plavecké části nastoupil David Korous, cyklistiku absolvoval Jakub Homola a o zlato úspěšně finišoval Martin Kozojed.
V open závodu na nejvyšší stupínek pro cennou trofej došel Vojtěch Vacek. Velkým překvapením byl bronz Josefa Vítů.
V soutěži klubů jsme s velkým náskokem vyhráli, v průběžném pořadí jsme se již prokousali na první místo a jdeme si za obhajobou titulu.

Výsledky: zde

Fotogalerie: zde


14.7.2019  |  Michal Háša


Zpět na články


Evropský a Český pohár v triatlonu mění pro rok 2022 centrum svého závodu. Pro letošní rok došlo v posledních dnech k vynucené změně centra akce a to na oblast, kde se dříve odehrával pouze start plavecké části. V letošním roce zde bude kompletně celé zázemí akce...
2.7.2022 | více...

Český pohár v triatlonu a Evropský pohár juniorů 2022 dostal finální podobu tratí a i potřebný souhlas od Policie ČR k uzavření tratí v den konání - neděli 24.7.. Jsme za to velmi rádi, protože situace v Táboře je z pohledu rekonstrukcí prováděných v centru konání malinko složitější než obvykle. Nutno vyzdvihnout vynikající podporu a spolupráci firmy C-Energy (zadavatel stavebních prací) a stavební firmy Uchytil (zhotovitel prací), kteří nám se zajištěním maximálně pomohli a určitě ještě pomohou. Po dvouleté "covidové" pauze, tak již nic nebrání k uspořádání tohoto našeho tradičního závodu.
31.5.2022 | více...