9.9.2018 - Jubilejní 10. ročník Táborského aquatlonu ozdobil Martin Kozojed rekordem!

Obrázek
Krásné počasí babího léta zpříjemnilo sobotní závody, na které letos dorazilo 70 účastníků ze 6 oddílů. Plavecká část se tentokrát odehrávala ve venkovním bazénu, běh po krátké technické přestávce na atletickém stadiónu Míru. Letošní kulatý ročník byl zároveň krajským přeborem žactva a vítěz v každé kategorii oblékl modrý mistrovský trikot.
Vůbec nejrychlejším závodníkem se stal Martin Kozojed, velká naděje českého triatlonu. Už v plavecké části bylo vidět, že se Marťa náramně vyspal a byl ve formě. Šest bazénu /150m/ zvládl za 1 minutu a 38 sekund, čímž překonal osobní rekord o plných 8 s. Pět okruhů na ovále /2000 m/ zaběhl za 6:34. Po součtu disciplín bylo jasné, že mistrovský trikot zůstane doma. Časem 8:12 překonal o 2 sekundy rok starý traťový rekord. Úspěch domácích barev v elitní skupině podtrhl druhým místem Robert Kostlán, bronz získal David Korous.
V mladších kategoriích získali titul přeborníka kraje i další Táboráci: Lukáš Ošmyk, Adam Šiška, Vojtěch Uhlík, Terezie Fučíková a Nikola Korousová.


9.9.2018  |  Michal HášaPřílohy k článku:

Výsledky komplet 2018


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...