29.8.2018 - Triatlonový víkend ve Zlivi

Předposlední prázdninový víkend přinesl pro náš tým další početnou sbírku medailí a výborných výsledků.

Pátek - Supersprint

Víkendové klání začalo slibně již v pátek, kdy naši mladí obsadili první tři místa a dokazují tak, že postupně pronikají mezi absolutní špičku na jihu Čech.
1. Robert Kostlán
2. Martin Kozojed
3. Michal Macháček
Do první desítky se vešli i Vojta Vacek, Jakub Lemberka a Tomáš Macháček. Celkem startovalo 48 závodníků.

Sobota - Junior cup

V sobotních závodech v dětských kategoriích naši závodníci pokračovali v úspěšném tažení a posbírali mnoho medailí.
První místa vybojovali Lukáš Ošmyk, Adam Šiška, Nikola Korousová a Martin Kozojed.
Stříbrné medaile si odvezli Kateřina Dvořáková, Jakub Homola, Robert Kostlán a Denisa a Natálie Stuchlíkovi.
Třetí místa ukořistili Jakub Jenčík, Alžběta Šoulová, Jan Žirovnický a David Korous.
Zatím bez medaile, ale se stejným úsilím na trati statečně bojovali i Míša Hotový, Václav Šoula, Ondřej Hubáček, Eduard Straka, Matyáš Ošmyk, Jan Zadražil, Matěj Šiška, Karel Hotový, Anna Jenčíková, Ema Straková, Adam Nedbal a Mariana Nedbalová.

Závod juniorů (0,75-22-5)

V tomto závodu si 2. místo vybojoval Jiří Stuchlík, Zuzana Uhlířová získala bronzovou medaili.
Bez medaile skončili Michal Macháček, David Macek a Tomáš Macháček.

Olympijský triatlon 1,5-42-10

Nejlepším z našich závodníků byl opět Martin Korous na 4. místě (druhý v kategorii), hned za ním doběhl Jakub Lemberka (3.)
10. Vojtěch Vacek (4.)
13. Miroslav Richtr (4.)
19. Jiří Stuchlík (6.)
24. Jitka Dušková (1.)
26. Tomáš Macek (8.)

Neděle - Mistrovství kraje tříčlenných týmů

Obrovským překvapením skončila týmová soutěž, kterou ovládli naši mladíci.
Dorostenec Jiří Stuchlík s žáky Robertem Kostlánem a Martinem Kozojedem vybojovali první místo. Kluci rozhodli o svém vítězství již v úvodní plavecké části, kde získali rozhodující náskok před dalším družstvem. Tím byla také naše štafeta ve složení Martin Korous, Vojtěch Vacek a Michal Macháček. Obě naše družstva stlačila jako jediná výsledný čas pod hodinu a někteří opravdu podali výkony nad jejich momentální schopnosti.
Šesté místo patří ironmansko-žákovské štafetě ve složení Jakub Lemberka, Míra Richtr, Jakub Homola a David Korous.
Devátí skončili navrátilci Tomáš Čulík, Martin Vítů a Pavel Straka.

Celý víkend se nesl ve znamení týmové spolupráce. Vzájemné fandění a podporování jednotlivých závodníků i celého týmu přineslo výbornou atmosféru, kterou si všichni užili a závody se tak nadmíru vydařily.