25.9.2017 - Mistrovství České republiky v duatlonu (Žamberk 23.9.)

Obrázek
Posledním závodem sezóny byl duatlonový šampionát všech kategorií v malebném prostředí zámeckého parku. Naše třináctičlenná výprava vybojovala 9 medailí!!! Tak trochu na zkušenou přijel teprve osmiletý Václav Šoula. Vašíkovi závod sedl a vybojoval svou první velkou medaili a hned zlatou.
Samostatnou kapitolou je unikátní sezóna bratří Kozojedů. Jak mladší Ondřej, tak i Martin získali zlatou medaili v aquatlonu, triatlonu i duatlonu. Nic takového se ještě nikomu nepodařilo a asi ani nepodaří.

Skvělý závod prožil Jakub Dohnal, který ve svém druhém závodě získal hned stříbrnou medaili, těsně za suverénním Ondrou. Závěr sezóny vyšel i Kateřině Dvořákové, která vyválčila bronz. Ve starších žácích své první zlato z republiky urval Michal Macháček. V krásném závodě porazil ve finiši vítěze letošního ČP Matěje Lukeše. Třetí místo v této kategorii získal Robert Kostlán. Na medaili v mladších žácích opět nedosáhl 4. David Korous. V první desítce byla i Nicol Skočilová.
V hlavním závodě na distancích (5 km běh- 17 km kolo- 3 km běh) jsem měli čtyři naděje. Závod vůbec nesedl Vojtěchovi Vackovi, jenž mezi třiadvacítkami obsadil 7. místo. Stejná pozice patřila mezi dorostenci Jirkovi Stuchlíkovi. První pětka mezi muži 24-39 let patřila černému koni závodu Jiřímu Csirikovi.
Velkou radost nám udělal povedený závod Lukáše Červenky. Lukáš na své poměry skvěle zvládl první běh. Rychlým depem se rychle propracoval do čela pelotonu, kde určoval tempo. V druhém běhu se před Lukina dostali už jen dva soupeři. Třetí místo v absolutním pořadí a druhý mezi muži 18-23 let je vzpruha do další práce a snad i motivace po né zcela povedené sezóně.

V klubové soutěži jsme obhájili zlato a uzavřeli tak sezónu z říše snů, na kterou se budeme snažit navázat i v příštím roce.

Výsledky: zde

25.9.2017  |  Michal Háša

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.