12.6.2017 - První díl Českého poháru v triatlonu, MČR Klubů 2.místo!!

Hned na úvod triatlonové sezóny byl na programu velice důležitý závod. Bojovalo se hned na několika frontách. Zisk bodů do do českého poháru, mistrovský závod věkových kategorií a týmů, nominace do reprezentačních družstev.
V kategorii 10,11 let se blýskla Nikola Korousová, která i přes handicap horského kola vybojovala 3. místo. Hned za ní doběhla Kateřina Dvořáková. Po nemoci zkusil závod i Ondřej Kozojed. Bohužel na navázání skvělých výsledků si musí zatím počkat.
V mladších žácích jsme doslova vládli. První místo obsadil Martin Kozojed a Denisa Červenková. Druhá byla Kateřina Červenková a při svém teprve druhém triatlonu excelovala třetím místem nová akvizice týmu Kateřina Mičková. Už po nevím kolikáté bral David Korous 4. místo, Jan Žirovnický doběhl 13. z 25. Pro soutěž týmů bylo důležité i 15. místo Natálie Stuchlíkové.
Ve starších žácích je letos opravdu velká konkurence a prosadit se do první desítky znamená být už opravdu komplexní závodník, který sportu dokáže něco obětovat. Michalové Macháček a Strejc byli šestý a sedmý a ač to tak nevypadá jejich výkony byly opravdu špičkové.
V dorostencích šokoval (je slabé slovo) Jiří Stuchlík. V závodě, který byl zároveň MČR, úžasně zaplaval, skvěle odjel bez hákovou cyklistiku a výborně se vypořádal i s běžeckou výhní. Jiřík nám ukázal, jak je triatlon krásný sport. Když to prostě sedne tak i outsider dokáže neuvěřitelné.
V juniorech se neztratil šestým místem Jan Vosejpka. V kat. nad 40 let napodobil svého syna Martin Korous a ve Voticích budou celý týden v hlavním menu brambory.

U Vojtěcha Vacka snad jen....celý od bláta, spadl a sedřel se, zničil tretry....ale přežil.

V MČR týmů jsme letos těsně stříbrní a cíl být do třetího místa je splněn.