25.9.2016 - MČR v duatlonu Žamberk, vč. FOTOGALERIE

Obrázek
Na závěr vydařené sezóny jsme si lepší tečku za závody nemohli přát.
Duatlonovým králem se stal Ondřej Kozojed. Po hladkém průběhu závodu, kdy byl opět nejrychlejší ve všech disciplinách, si mohl vychutnat další velkou republikovou medaili.

Za zraněného Martina Kozojeda nakonec odcestovala do podhůří Orlických hor Kateřina Dvořáková. Kačka nečekaně obsadila druhé místo, od zlata jí dělily pouhé čtyři sekundy, které ztratila v závěrečném běhu.
Neskutečný závěr sezóny prožívá Robert Kostlán. Bert položil základ svého úspěchu v superrychlé, místy trochu cyklokrosové, druhé části závodu. Od teď si může říct, že byl a je mistr České republiky. V jeho kategorii si skvěle vedl i David Korous. Ten po startu neustále vylepšoval svou pozici a nakonec z toho bylo více než slušné 5. místo.

Od začátku závodu se pohyboval v čele i Michal Macháček. V závěru však těsně podlehl silnějšímu soupeři. Michal byl nachlazený a tak bereme stříbro tak trochu jako nečekaný výsledek. Ve stejné katogorii startoval, po nemoci vysílený, Jiří Stuchlík. U Jirky jsme zvažovali zda vůbec do závodu nastoupí. Nakonec to zkusil a i když se v závodě trápil, výsledné 6. místo je úžasné.
Šesté místo obsadil v kategorii do 23 let Vojtěch Vacek. Už to je samo o sobě skvělé. Nutno podotknout, že Vojta svou vinou (při naskakování na kolo zavadil o svou sedačku a ta mu po 4 kilometrech upadla úplně) odjel cyklistiku ve stoje. Dle běhu a času jeho cyklistického balíku lze soudit, že by do poslední chvíle bojoval o zlato a to by byla teprve bomba.
Soutěž týmů jsme pak ovládli s nevídaným náskokem.

Na skvěle uspořádaný závod v krásném prostředí zámeckého parku budeme vzpomínat hodně dlouho, už jen proto, že jsme na benzínové pumpě potkali Jardu Kulhavého a na závod se přijel podívat biatlonový reprezentant a další olympijský medailista Ondra Moravec. A hlavně tam byla bohyně chlapecké části našeho týmu Šárka Půstová.

Velký dík patří Helče Kozojedové, která s maximální obětavostí uživila osm hladových krků a zajistila exklusivní komfort nezbytně nutný pro takové to výsledky.

Fotogalerie zde

25.9.2016  |  Michal

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.