4.6. 2006 - 3. závod Českého poháru triatlonu - Poděbrady

Obrázek
V neděli 4.června 2006 se v Poděbradech konalo další dějství Českého poháru v triatlonu všech kategorií, tentokrát jako mistrovství ČR ve sprinttriatlonu na tratích 75Om plavání, 20km kolo a 5km běhu. Závod byl současně akademickým mistrovstvím ČR.
Největšího úspěchu dosáhla Eva Kolomazníková, která se stala mistryní ČR v kategorii závodníků do 23 let. Na 3.místě v této kategorii skončila další závodnice E.ON týmu Šárka Kolibíková.
Výborný výkon Evy, studentky medicíny, stačil i na titul akademické mistryně ČR pro rok 2006. V absolutním pořadí bez ohledu na věk pak skončila Kolomazníková stříbrná za Novákovou ze Slavie VŠ Plzeň, Kolibíková osmá a Věra Hořejší jedenáctá.
Mužská jednička klubu Martin Pejsar skončil v absolutním pořadí na třetím místě za závodníky Ekol týmu Ospalým a Jaňourem. V akademickém mistrovství skončil Martin, student FTVS UK, stříbrný, v kategorii mužů do 29let se stal mistrem republiky.

V dorosteneckých kategoriích se bojovalo o body do ČP, protože kategorie dorostu a juniorů budou mít mistrovství ČR 6.8. v Táboře. Závod dorostu skvěle rozjel Honza Chovanec, který vylezl první z vody a ještě i první přijel do cíle cyklistiky. Tréninkový výpadek v běhu se ale projevil na závěrečném 5tikilometrovém běhu, kde se propadl na 8.místo. Naopak z 11.pozice po plavání se dopředu posunoval Ondra Vosátka, který výborným během skončil stříbrný. Na 10. místě skončil Vojta Krejší, 12.Michael Koliha a po žaludečních potížích až 22.Jakub Lemberka. V dorostenkách obsadila Sylva Odlerová 6.místo.

V žákovských kategoriích se po mnoha letech stalo, že teplota vody v jezeře nedosáhla 18ti stupňů a tak byla plavecká část pro tuto kategorii zrušena. Startovalo se tedy cyklistickou částí s letmým startem. S takovouto modifikací, kterou zažije závodník tak maximálně jednou za žákovskou éru, se velmi dobře vyrovnal Marek Novotný v kategorii starších žáků, kde skončil stříbrný. Na pátém místě skončil Honza Fiala, na 11. Honza Straka. Medailovou žeň dovršila Kamila Hořejší, která mezi staršími žačkami brala bronz.

Se třemi tituly mistra ČR a devíti medailemi se výprava E.ON týmu stala nejúspěšnější ze všech zúčastněných.

Celá fotogalerie ze závodu je zde


6.6.2006  |  KarelFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...