1.9.2014 - Mistrovství světa v kvadriatlonu - BERLINMANN, Michal Háša

Obrázek
Poslední a nejdůležitější závod sezóny se konal v krásné lesnaté krajině u jezera Wannsee. Den před závodem jsem si projel trať cyklistiky, abych měl větší jistotu na novém kole. No konci tréninku jsem píchl galusku zadního kola, čehož jsem si všiml až ráno. Naštěstí jsem měl s sebou disk, ten ovšem mou ani dalšími pumpami nešel nafouknout. Pumpu s redukcí se podařilo sehnat, pár minut před uzavřením depa. Start byl naplánován již na 8:30. Ačkoli jsem si vše připravoval od šesti, stejně jsem nestíhal. Nakonec jsem odstartoval a zaplaval dle plánu a mých možností a na kajak nasedal jako osmnáctý. Tentokrát jsem i já bojoval s nepříjemnými bočními vlnami. Viděl jsem, jak se několik lodí převrátilo, proto jsem jel opatrně, i když mě to stálo několik sekund. Osmou nejrychlejší jízdou jsem se posunul na desáté místo a těsně před sebou měl další čtyři závodníky. To na co jsem sázel, nevyšlo. Nedokázal jsem využít přednosti nového kola. Elitní desítku jsem udržel, čelo závodu však poodjelo a tím i šance na lepší umístění. V běhu jsem dělal, co se dalo. Nejrychlejším časem disciplíny jsem se propracoval na konečné 7. místo. Z tohoto výsledku jsem malinko zklamaný. Závod mi sedl. Po celou dobu jsem se cítil skvěle. Musím uznat, že soupeři byli lepší. Doufám, že příští rok mi zdraví dovolí trénovat více a vrátím se na medailové pozice.

V nevyhlašované soutěží týmů jsme byli druzí za domácími Němci a před Španěly. Individuální kategorie pro nás vyšli na prázdno. Nejlepší z Čechů Leoš Roušavý byl celkově pátý, když ve finiši porazil Milana Oslíka.

1.9.2014  |  E.ON triathlon team

Zpět na články

Přípravné zimní kempy jsou již za námi a pomalu vzhlížíme k cílenějším kempům, které již budou zahrnovat i cyklistickou přípravu. Výkonnostní sportovci zamíří na Kanárské Ostrovy, baleárský ostrov Mallorca či do chorvatské Istrie. Následně se rozběhnou přípravné závody a již v měsíci květnu bude startovat sezóna 2024 a to hned Evropským pohárem v italském Caorle (12.5.). Další zahraniční starty, mimo ME a MS, které mají sportovci v plánu jsou Evropské poháry ve Welsu (23.6.) a Holtenu (29.6.) ....
6.2.2024 | více...

V právě končícím týdnu proběhlo první letošní soustředění a to na tradičním místě Šumava - Zadov. Kempu se zúčastnili převážně sportovci Sportovního centra, to jest výkonnostní sportovci. Vedení kempu se ujal Radek Eliáš, který meziklubově s námi intenzivně spolupracuje. Velkou oporu pak měl ve Vojtovi Vackovi.