26.8.2014 - Honza Hradecký a jeho vystoupení na závodu ČP ve středním triatlonu, Pilman 2014

Obrázek
V sobotu se konal předposlední podnik seriálu v dlouhém triatlonu a duatlonu. Tentokráte se závodilo na tratích polovičního ironmana (1,9-90-21) a samozřejmě jsem na startu nesměl chybět. Poslední závod, kterým byl ironman Slovakman 226, byl z mého pohledu nevydařený, ale ať chci nebo ne, jsem na těchto tratích stále začátečník. Na Slovensku jsem proběhl cílem 1 hodinu a 45 minut za svým maximem a maraton za 4:52 byl pravdu tuhou zkouškou závodní morálky.
Týden po Ironmanu (10.8.) jsem se postavil na start Českého poháru v běhu na 25km, abych se přesvědčil, jestli jsem nezapomněl běhat a závod jsem dokončil na 15. místě s udržením tempa 4min/km, což byl můj cíl. Došel jsem tedy k závěru, že na Slovensku jsem něco podcenil, možná pití nebo něco jiného, a věřil jsem, že na Pilmanu se dostanu do svého závodního tempa.
Na start u Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou se postavilo okolo 170 závodníků. Pilman patří k těm těžším závodům, tak jsem jen říkal, že nesmím nic podcenit jako na Slovensku. Hned po startu se od celého pole odpoutal Láďa Dvořák, pozdější vítěz, a já spolu s Honzou Majerem jsme ve vodě diktovali tempo prvního balíku. Z vody jsem vylézal kolem 3.-4. pozice. Celé kolo jsem absolvoval úplně osamocen a musím říct, že jsem si ho také konečně užil. Na běh jsem šel okolo 20. pozice a celou dobu jsem si říkal, že musím běžet, abych měl poslední ze tří běžeckých okruhů nejrychlejší. To se povedlo. Průměrným během jsem se v cíli objevil na 14. pozici.
Přesně takovýto průběh závodu jsem chtěl splnit, takže jsem spokojen. Musím říct, že mě překvapilo, s jakým respektem jsem celou trať absolvoval. Vůbec jsem neriskoval a pořád jen přemítal, proč to na Slovakmanu tolik nevyšlo. Nyní se těším na bezhákový závod do Zlivi a 7.9. na poslední díl ČP v dlouhém triatlonu a duatlonu na domácí půdu do Příbrami, kde se koná dlouhý Klasik duatlon Příbram (5-60-15). Věřím, že zde už respektu nebude tolik a já předvedu zase jednou dobrou běžeckou část.


26.8.2014  |  JH


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...