15.6. 2007 - 3. Závod Českého poháru new balance 2007 v triatlonu, Velká cena E.ON, kvalifikační závod na ME - Tábor

Obrázek
Výsledky Velké ceny, E.ON, ke stažení k dispozici, a již je možné si prohlédnout fotogalerii ze závodu, kde je k dispozici 100 fotek.
Rychlý vstup do fotogalerie je zde, dále je jsou zde i výsledky našich závodníků, včetně zhodnocení závodu z pohledu trenérů...

VELKÁ CENA E.ON 2007 letos "pekelným" závodem

Letošní E.ON Velká cena enerhetické společnosti E.ON 2007 lze bez nadsázky nazvat "ďábelskou",neboť počasí, náročnost tratě a špičková konkurence byly opravdu pekelnou kombinací. Z pohledu úspěchů domácích závodníků šlo střídavě o chvíle radostné a chvíle plné zklamání. Mezi závodníky, jenž udělali na domácím závodě nejlepší výsledky patří:
- Ondřej Vosátka (1. místo - dorostenci)
- Edita Lauberová (2.místo - mladší žákyně)
- Jaroslav Pejsar (3.místo - K23)
- Věra Hořejší (4.místo - juniorky)
- Marek Novotný (5.místo - dorostenci)
- Alena Třebická (5.místo - mladší žákyně)
- Šimon Kuncl (5.místo - mladší žáci),
neboť veškeré umístění v první pětici takto náročného závodu lze považovat jednoznačně za kvalitní výsledek. Největším "zklamáním" si naopak prošli: Martin Pejsar (7.místo - senioři), Jakub Lemberka (12.místo-dorostenci), Eva Kolomazníková (DNF - zranění), Šárka Kolibíková (DNF) a Eliška Kolibíková (DNF - pád z kola). Všechny tyto nešťastné výsledky ještě umocnila zpráva od našeho klubového sportovního doktora, že Eva Kolomazníková nemůže díky zranění odcestovat na ME K23 do Kuopia (FIN). Start Martina Pejsara na ME seniorů je nyní rovněž ohrožen. Záleží nyní na jeho startu ve SP USA, který absolvuje o víkendu 16.-17.6. Jedinou prozatímní jistotu startu na ME má nyní pouze Jaroslav Pejsar.

A co na to trenéři:
Závod a jeho výsledky nás překvapily pouze do určité míry. Je jasné, že do Martina Pejsara jsme vkládali větší naděje, ale po chybě v plavání nešlo z jeho strany již moc dělat. Z dalších seniorských závodníků zvládl závod pouze Jaroslav Pejsar. Všichni ostatní v kategorii K23 jednoznačně závod nezvládli, ať už bylo příčinou cokoliv (zranění, psychika... Musíme nyní tyto výsledky vyhodnotit a v co nejkratší době tento stav změnit.
Naopak velmi podařený závod předvedli téměř všichni závodnici v kategorii juniorů, dorostenců a žáků. Již před závodem jsme na nich viděli, že jsou nabuzení, chtějí bojovat a hlavně že vědí do jak náročného závodu jdou. Tvrdě makali a nikdo nevzdal... a to je pro nás velmi důležité!!. Nyní je čeká Evropský pohár juniorů ve Vídni (16.6.) a ČP v Jablonci nad Nisou (17.6.)Myslíme si, že půjdou výsledky ještě hodně nahoru, takže jsme plni očekávání. Naopak seniorští závodníci, vyjma Martina Pejsara, věnují veškerý čas léčbě zranění a tréninku, aby se pokusili na dalším závodě plně odčinit domácí morální prohru.
Celkově hodnotíme závod z pohledu výsledků za dobrý, ale popravdě jsme mysleli výše. To je však sport a v dalším závodě může být vše jinak.

Letošní závod triatlonu v Táboře je již minulostí...

Táborský závod proběhl dle propozic, byl kvalifikací na ME. Nominováni vzhledem k počasí a terénu jistě byli ti nepovolanější.
Z hlediska pořadatelů byl závod povedený, i přes připravenou a náročnou cyklistiku se nikomu nic nestalo.
Zklamáním byly výsledky domácích závodníků. To bude téma na diskuse do budoucna. Všeobecně se dá říci, že se závod organizačně povedl, nedošlo k žádným zraněním či jiným újmám.
Výsledky jsou k dispozici na všech serverech a i tady...

Pořadatelé hodnotí závod jako povedený a pokud nevyvstanou nějaké oprávněné námitky, bude tato trať zachována i pro další roky.

Ing.Karel Hotový
ředitel závodu


15.6.2007  |  KarelPřílohy k článku:

Kompletní výsledková listinaFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...