11.9. 2013 - Poslední závod Ford Czechman tour - Příbram

Obrázek
Poslední díl Ford Czechman Tour, Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu, se přesunul do města Příbram, areálu Nového rybníka. Závod byl vyhlášen jako MČR v dlouhém duatlonu na tratích 5-60-15. Na startu se letos objevili hned 4 závodníci našeho týmu. Jan Hradecký, Jakub Lemberka, Martin Korous a Jan Zikmund obhajovali 3. pozice v týmech z minulého roku a nechtěli tuto pozici přenechávat někomu jinému...

Konkurence na startu čítala okolo 80 závodníků a z toho nejlepšího bych jmenoval Weinera (pozdější vítěz), Holuba, Slatinského nebo obhájce z loňského ročníku Minaříka.

Ve slušném tempu rozběhl závod Honza Hradecký a nasedal do cyklistické části na 7. místě. Martin s Jakubem zaběhli první úsek společně a za Hradym šli z 24. respektive 21. pozice. Honza Zikmund se nikam v prvním běhu nehnal a věřil v cyklistiku, kde jel velice slušně. Jeho celková letošní příprava však začala vlivem zranění velmi pozdě a nakonec se závod ukázal nad jeho síly a během druhého běhu odstoupil.

Hrady se snažil při cyklistice šlapat do pedálů co to šlo s tím, že na běhu to nějak dopadne. Z kola slézal na 11 pozici a z jeho pohledů bylo jasné, že se vydal až moc a další velký posun startovkou dopředu ho asi nečeká. Posledních 5 km běhu to byl skutečně jen morál, tempo kleslo z obvyklých 3´50 - 3´55/km téměř o minutu a na posledním okruhu to bylo otáčení za sebe a modlení, aby svou pozici obhájil. Nakonec se ukázalo, že úvod druhého běhu byl dostatečný a Hrady finišoval na 7. místě, 3. v kategorii.

Jakub s Martinem přijeli do depa okolo 25. - 30. místa a bojovali s vidinou úspěchu týmu. Jakub předvedl na běhu i přes dlouhodobé bolesti zad skvělý výkon a proběhl cílem na 26. pozici, 3. v kategorii, Martin potom na 31. místě.

Martin se po závodě nechal slyšel, že do cíle se mu na druhém běhu už nechtělo, ale když kolem něho probíhal Jakub se slovy Ziki vzdal, tak zmobilizoval síly, závod zvládl a pomohl tak s obhajobou. Kluci z E.On TT Tábor získali 3. místo v týmové soutěži za TriSk České Budějovice a Iron stars Beroun. Teď už konečně volno a uzdravování všech ran, které v nich Ford Czechman Tour zanechal.


11.9.2013  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

Výsledky Příbram


Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...