27.8.2013 - Pilman 2013

Obrázek
V sobotu 24. 8. jsme se s dalšími zhruba 220 sportovci setkali na hrázi Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou, abychom změřili své síly ve středním triatlonu. Závod se konal jako Mezinárodní mistrovství ČR v triatlonu na středních tratích (1,9 - 90 - 21) a z našeho týmu se zde představili Jakub Lemberka, Martin Korous a Honza Hradecký.

Počasí během celého dne bylo vyloženě triatlonové. Nikde jsme nemrzli, nikde jsme se nepekli. Plavání ve dvou okruzích s výběhem z vody, abychom trochu navnadili přihlížející diváky. Jakub vylézal z vody na druhém místě, Honza na pátém a Martin o nějakou tu minutku za nimi.

Cyklistika v okolí Žďáru patří k těm náročnějším. Jelo se ve třech okruzích. Vítr, který v sobotu foukal byl k závodníkům milostivý. Tam kde bylo potřeba, aby foukal do zad, tam skutečně foukal do zad, a kde to bylo jedno foukal proti, takže to závodníkům nemohlo vadit. Asi na 5. km předjel Honza Jakuba, který si evidentně kvůli zdravotním problémům se zády závod příliš neužíval a pomalu se propadal startovní listinou. Do druhého okruhu přijela za Hradym skupina zhruba deseti závodníků, jejichž tempo se rozhodl akceptovat. Do třetího okruhu se tato skupina roztrhala a vše se chystalo na půlmaratón.

Hrady přijel na 20. místě. Na běh si věřil a hned od začátku se začal posouvat startovním polem dopředu, kdy tempo držel pod 4min/km."Druhý ze tří okruhů jsem si vyloženě užíval a přemýšlel jsem, jestli to takto vydrží až do konce. Zhruba 3,5 km před cílem jsem za sebou viděl závodit J. Vodehnala s J. Strangmüllerem, které jsem již dříve předběhl. Tento souboj ale způsobil, že výrazně zrychlili a musím říct, že do cíle jsem to měl již s fouskem a modlil jsem se, ať své umístění udržím. Posledních 500m jsem musel zrychlit na max, což po 4:15h nebylo nic moc, ale vyšlo to a já protnul cílovou pásku na 13. místě. Během přípravy jsem myslel na to, že zopakuji TOP TEN z letošního Czechmana, ale i tak jsem spokojen, moc sil jsem si v zásobě na nedělní volný den nenechal."

Kuba se na běhu lehce zbavil bolesti a podle jeho slov se mu běželo dobře a uvolněně, kdy si liboval v kopci jak nahoru tak dolu. Dokončil na 44. místě.

Martin proběhl cílem na 49. místě a byl rád, že je v cíli, neboť jak sám řekl, běh byl pro něho dost krutý a v cíli přišla i nějaká ta křeč.

Závěrem bychom řekli, že závod byl dobře zorganizován a všichni tři se těšíme na poslední díl ČP v dlouhém duatlonu a triatlonu, který se přestěhuje do Příbrami pod názvem Klasik duatlon Příbram (5-60-15), pod taktovkou známého Petra Švarce. V Příbrami se závod jede jako MČR klubů v dlouhém duatlonu, kde náš tým obhajuje třetí místo z minulé sezóny.


28.8.2013  |  Hrady


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...