9.7.2013 - Závody ETU v Kazachstánu z pohledu Martina Nováka

Obrázek
Na závody do Kazachstánu jsem odjel hlavně kvůli snadnějšímu získání bodů, které potřebuji, abych mohl bez problému startovat na EP. Na start se postavili závodníci převážně z Číny, Ruska Kazachstánu.

Průběh závodu: Po plavecké části jsem se pohyboval na 15. místě, ale ztratil jsem cca 15s na hlavní skupinu, díky rychlému depu a dobrému začátku na kole jsem už během prvního kilometru byl v hlavní skupině, balík moc nespolupracoval, tak nás dojížděli další závodníci.Před běžeckou částí jsem se cítil velice dobře a chtěl jsem nejhůře bojovat o top 5. V poledním okruhu na kole mě srazil k zemi závodník z Číny, než jsem se oklepal, opravil kolo, tak hlavní balík byl pryč, stíhací jízdou jsem zmírnil náskok na cca 15-20s. Běh už byl pouze na morálku, nakonec jsem vybojoval celkové 7. místo. S výsledek jsem ve finále spokojený, nemusel jsem taky vůbec dokončit, škoda pádu, měl jsem ten den na lepší umístění.


Na druhém závodě v Kokshetau jsem obsadil celkově 7. místo. Velice kvalitně jsem zaplaval, na nejlepší jsem ztratil cca 17s, po velice drsném začátku na kole jsme po chvilce dojeli hlavní skupinu, pak už se jen nastupovalo a nastupovalo, tempo se furt měnilo. Po kole jsem se cítíl velice dobře, od začátku jsem do toho šlapal, možná až moc, po 5km jsem na čelo ztrácel cca jen 30s-40s,pak mi začalo docházet, bojoval jsem do konce, top 5 uteklo opravdu jen o kousek.Jsem velmi spokojený,ale neměl jsem zde nic zadarmo. Ukradli mi teplé věci, když jsem trénoval plavání v jezeře, pak se ochladilo na 10 stupňů,takže jsem spal v mé chatrči v čepici, bylo to zde náročné, ale na druhou stranu krásné. Chtěl bych poděkovat mému trénerovi Janu Řehulovi, že to vše domluvil s Kazazskou federaci.


9.7.2013  |  Martin NovákFotografie k článku:Zpět na články

Od nadcházejícího ročního tréninkového cyklu 2020/2021 se po avizovaném odchodu (samozřejmě až po této triatlonové sezóně) současného trenéra Michala Háši ujme od 5. října trenérské koordinace a vedení týmu po několikaleté pauze opět Martin Hotový. Martin je držitelem nejvyšší trenérské triatlonové třídy (I. třída). Patnáct let vedl jako hlavní trenér klubu skupiny, ve kterých mnoho sportovců v kategoriích starších žáků, dorostu juniorů a K23 dosáhlo na medailová umístění v ČP, MČR i mezinárodních mistrovství...
31.7.2020 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...