22.9.2012 - Třetí díl seriálu Aktivní pro život s E.ON je úspěšně za námi - Tábor

Obrázek
Dnes se uskutečnil, v podobě Aquatlonového klání, poslední díl seriálu rodinných týmů Aktivní pro život s E.ON. Nešlo však v tento den jen o tento seriál, ale i o přebor Jihočeského kraje dětí a mládeže v Aquatlonu pro rok 2012. I přes nepřízeň počasí - zima, zamračeno - se na start postavilo celkem 94 sportovců a sportovkyň. Z toho bylo 75 v kategoriích dětských a 19 v kategorii dospělých tj. v rodinných týmech. Závod poprvé v historii zaznamenal i zahraniční účast.

Centrum všeho dění bylo nasměrováno do místního plaveckého areálu, kde se tradičně odehrála jak plavecká část (vnitřní bazén), tak i ta běžecká ve venkovních prostorách. Vzhledem k vynikajícímu pořadatelskému a technickému zázemí nebylo třeba ani při nepřízni počasí oddělovat jednotlivé disciplíny a vše mohlo proběhnout plynule.

Při závěrečném vyhlášení výsledků se ukázalo, že u nás na JIHU je sport a zejména triatlon velmi oblíben. Probíhalo nejen společné focení na stupních vítězů, ale i jednotlivé fotky závodících družstev plus společné foto všech úspěšných.

Celkově musíme konstatovat, že závodní veřejná série rodinných týmů byla letos opět rekordní a to hlavně z pozice zúčastněných závodníků jak v individuálních tak i týmových startech. V příštím roce dozná série ještě většího zpestření a náboje v podobě zařazení dalších dvou dílů - závodu na kolečkových bruslích a na běžkách. Kdo tedy chce v příštím roce startovat a pořádně si vše užít již nyní ví, na co všechno má své sportovní aktivity zacílit. Ale pozor, k úspěšnému absolvování seriálu budou stačit v roce 2013 dokončené 3 závody. Každý tým tak může některé, pro něj sportovně "nevýhodné", vynechat. Avšak protože cílem nemá být pouze vítězství, ale i radost ze sportu věříme, že se s většinou individuálních a týmových účastníků potkáme na všech pěti dílech.


22.9.2012  |  E.ON triathlon teamPřílohy k článku:

Výsledky aquatlhlon Tábor 22.9. 2012


Zpět na články

Na odkazu zde je již k dispozici záznam našeho závodu 36. Táborského triatlonu, Evropského Poháru Juniorů, Mistrovství ČR pořízený Českou Televizí..
12.8.2019 | více...

Nedávno skončená série poháru v terénních triatlonech dopadla pro náš tým nečekaným úspěchem. Tým ve složení Vojtěch Vacek, Jan Vosejpka a Tomáš Macháček vybojovali v této soutěži při premiérové účasti hned titul. Individuálního úspěchu jsem se jen těsně nedočkali. Nejblíže k němu měli junioři, čtvrtý Jan Vosejpka a pátý Tomáš Macháček. Vojtěch Vacek v mužích obsadil místo šesté...
19.8.2018 | více...